flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома: Приватного сільськогосподарського підприємства "ПОЛЕ" (63742, Харківська область, Куп'янський район, с. Кислівка, провулок Степовий, 5)

21 березня 2024, 18:54

До відома: Приватного сільськогосподарського підприємства "ПОЛЕ" (63742, Харківська область, Куп'янський район, с. Кислівка, провулок Степовий, 5)

УХВАЛА  

 

"19" березня 2024 р.

м Харків

Справа № 922/806/24

 

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.  

розглянувши матеріали

позовної заяви

 Акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д)     

 

до  

 Приватного сільськогосподарського підприємства "ПОЛЕ" (63742, Харківська область, Куп'янський район, с. Кислівка, провулок Степовий, 5) ,  

 Гончарова Олега Павловича

 

про  

стягнення 118569,20 грн,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Акціонерне товариство Комерційний Банк "ПриватБанк" (позивач) надало до Господарського суду Харківської області позовну заяву через систему "Електронний суд" до Приватного сільськогосподарського підприємства "ПОЛЕ" та до Гончарова Олега Павловича (відповідачі), в якій просить стягнути солідарно з Приватного сільськогосподарського підприємства “Поле” (код ЄДРПОУ: 31937917, адреса: Харківська область, Куп'янський район, село Кислівка, провулок Степовий, буд. 5) та Гончарова Олега Павловича (РНОКПП: 2356900877, адреса реєстрації: Харківська область, Куп'янський район, село Кислівка, провулок Степовий, буд. 5) на користь Акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк” (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ: 14360570) заборгованість за кредитним договором в сумі 118569,20 грн, а саме: 89881,88 грн - заборгованість за кредитом; 23833,62 грн - заборгованість по процентам за користування кредитом; 4853,70 грн заборгованість з комісії.

Також позивач просить вирішити питання про розподіл судових витрат.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачами взятих на себе зобов'язань за кредитним договором №б/н від 13.10.2014 та договором поруки №P1631597737480606827 від 17.09.2021, в частині здійснення повної та своєчасної сплати кредиту та інших платежів.

18.10.2023 введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та яким внесено зміни до ряду статей ГПК України.

Приписами частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв’язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

З огляду на викладене, позивач має у поданому позові зазначити інформацію щодо наявності у нього, адвоката, представника позивача, а також у відповідача та іншої особи, зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").

Однак, позовна заява позивача не містить відомостей про наявність або відсутність електронних кабінетів у сторін та представника позивача, що суперечить вимогам статті 162 ГПК України та є підставою для залишення позову без руху.

Крім того, позовна заява не містить номер і серію паспорта відповідача Гончарова О.П., а також дату його народження.

Частиною другою статті 164 ГПК України визначено, що позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач посилається на неналежне виконання відповідачем Гончаровим О.П. взятих на себе зобов'язань за договором поруки №P1631597737480606827 від 17.09.2021.

Проте, до позову позивач не додав вказаний договір від 17.09.2021.

Відтак, позивачем подано позовну заяву  без додержання вимог, викладених у статті 162 ГПК України, що є підставою для застосування судом ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Так, згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Залишити без руху позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк “ПриватБанк”.
  2. Надати Акціонерному товариству комерційний банк “ПриватБанк” десятиденний строк з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області: доказів реєстрації Електронних кабінетів у позивача, представника позивача та відповідачів (Приватного сільськогосподарського підприємства “Поле” і Гончарова Олега Павловича) в підсистемі Електронного суду ЄСІТС; письмового пояснення щодо номеру і серії паспорта відповідача Гончарова О.П., а також дати його народження; копії договору поруки №P1631597737480606827 від 17.09.2021.
  3. Зобов'язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.

 

Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua, а також на сайті суду (inbox@hr.arbitr.gov.ua) та за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою на офіційну адресу суду або дистанційними засобами зв'язку.

Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 19.03.2024.

 

Суддя

 

 В.І. Ольшанченко