Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома: Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська овочева фабрика" (61031, м. Харків, вул. Драгомирівська, 10)
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"06" травня 2024 р. |
м. Харків |
Справа № 922/1523/24 |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянув матеріали
позовної заяви |
Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕВАН" (61121, м. Харків, вул. Владислава Зубенка, 31-А) |
до |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська овочева фабрика" (61031, м. Харків, вул. Драгомирівська, 10) |
про |
стягнення 13080,00 грн |
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕВАН" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська овочева фабрика" (відповідач), в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська овочева фабрика" (61031, м. Харків, вул. Драгомирівська, 10. Код ЄДРПОУ 44510263) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "РЕВАН" (61121, м. Харків, вул. Владислава Зубенка, 31-А. Код ЄДРПОУ 42553572) збитки, завдані у вигляді неотриманого податкового кредиту в сумі 13080,20 грн, судовий збір у сумі 3028,00 грн, витрати на професійну правничу допомогу в сумі 42500,00 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що оскільки відповідач з порушенням вимог пункту 201.10 статті 201 ПК України не зареєстрував податкові накладні, у зв'язку з чим позивач був позбавлений права включити суми ПДВ до складу податкового кредиту та, відповідно, скористатись правом на зменшення податкового зобов'язання.
Подані матеріали позовної заяви господарський суд вважає достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
За приписами ч. 1, 5 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Зважаючи на те, що ціна позову в цій справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що станом на 01.01.2024 є 302800,00 грн), оскільки ціна позову складає 32742,00 грн, тобто справа є малозначною в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, суд вважає за необхідне розглядати цю справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі ч. 1 ст. 247 ГПК України.
За приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що подана на розгляд суду позовна заява відповідно до ст. 12 ГПК України підпадає під ознаки малозначної справи, суд вважає за можливе відкрити провадження за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 120, 176, 232 - 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Роз’яснити учасникам справи, що всі заяви, клопотання та докази мають бути подані до Господарського суду Харківської області належним чином засвідчені відповідно до ст. 91 ГПК України та ДСТУ 4163-2020.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua, а також на сайті суду (inbox@hr.arbitr.gov.ua) та за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою на офіційну адресу суду або дистанційними засобами зв'язку.
Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 06.05.2024.
Суддя |
В.І. Ольшанченко |
Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.