Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома: фізичної особи-підприємця Чекушкіна Сергія Вікторовича (61109, м. Харків, вул. Горлівська, **)
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"17" червня 2024 р. |
м. Харків |
Справа № 922/1972/24 |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянув матеріали
позовної заяви |
Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" (01010, м. Київ, вул. Івана Мазепи, 6) |
до |
фізичної особи-підприємця Чекушкіна Сергія Вікторовича (61109, м. Харків, вул. Горлівська, **) |
про |
стягнення 12022,22 грн, |
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" (позивач) через систему "Електронний суд" надало Господарському суду Харківської області позовну заяву від 05.06.2024 до фізичної особи-підприємця Чекушкіна Сергія Вікторовича (відповідач), в якій просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця Чекушкіна Сергія Вікторовича на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджі Трейд Груп" суму заборгованості в розмірі 7366,62 грн, інфляційні втрати в розмірі 2289,56 грн, 3% річних у розмірі 496,23 грн, пеню в розмірі 1334,15 грн, штраф у розмірі 7% від суми простроченого платежу за прострочення понад 30 календарних днів становить 515,66 грн та судовий збір у розмірі 2422,40 грн.
Свої позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором про постачання природного газу №Х/2018/108 від 02.10.2018 щодо оплати спожитого природного газу.
Ухвалою від 10.06.2024 суд залишив без руху позовну заяву, та надав позивачу строк 10 днів з дня вручення йому вказаної ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області:
- обґрунтованого розрахунку суми суми позову, підписаний уповноваженою особою, з зазначенням у розрахунку суми заборгованості з посиланням на тарифи;
- договору відповідача з оператором ГРМ;
- доказів настання строку оплати відповідачем спожитого природного газу;
- доказів часткової оплати відповідачем спожитого природного газу;
- письмового уточнення редакції позовних вимог з зазначенням періоду нарахування заборгованості і штрафних санкцій, які мають тривалий характер, їх розміру, суми та підстави виникнення.
13.06.2024 позивач через систему "Електронний суд" надав заяву про усунення недоліків, в якій просить суд відкрити провадження у справі та зазначає, що виконав ухвалу суду від 10.06.2024 частково, оскільки договір відповідача з оператором ГРМ у нього відсутній так к це договір відповідача.
Суд, розглянувши подану заяву та додані до неї документи, вважає, що позивачем усунуто недоліки, що стали підставою для залишення позовної заяви без руху, не в повному обсязі, а саме: позивач не надав письмового уточнення редакції позовних вимог з зазначенням періоду нарахування заборгованості і штрафних санкцій, які мають тривалий характер, їх розміру, суми та підстави виникнення. Замість цього позивач надав уточнену позовну заяву, в якій нічого не уточнив у позовних вимогах.
Подання "уточнених" або будь-яких інших позовних заяв Господарським процесуальним кодексом України не передбачено. Відтак суд вважає, що позивачем в цій частині не виконано ухвалу суду від 10.06.2024.
В зв'язку з чим суд вважає за необхідне повторно встановити позивачу строк на їх подання.
Відповідно до п. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Подані матеріали позовної заяви господарський суд вважає достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
За приписами ч. 1, 5 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Зважаючи на те, що ціна позову в цій справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що станом на 01.01.2024 є 302800,00 грн), оскільки ціна позову складає 32742,00 грн, тобто справа є малозначною в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, суд вважає за необхідне розглядати цю справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі ч. 1 ст. 247 ГПК України.
За приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи, що подана на розгляд суду позовна заява відповідно до ст. 12 ГПК України підпадає під ознаки малозначної справи, суд керуючись ст. 247 ГПК України призначає її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Керуючись статтями 12, 80, 120, 176, 232 - 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Явку представників учасників справи у призначене судове засідання визнати обов'язковою.
Роз’яснити учасникам справи, що всі заяви, клопотання та докази мають бути подані до Господарського суду Харківської області належним чином засвідчені відповідно до ст. 91 ГПК України та ДСТУ 4163-2020.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua, а також на сайті суду (inbox@hr.arbitr.gov.ua) та за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою на офіційну адресу суду або дистанційними засобами зв'язку.
Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 17.06.2024.
Суддя |
В.І. Ольшанченко |
Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.