flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома: Богданова Миколи Івановича

26 серпня 2024, 15:02

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

______________________________________________________________________

 

 

Повідомлення

 

До відома:

Богданова Миколи Івановича

 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

 "13" серпня 2024 р.

м. Харків

Справа № 922/2792/24

 

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Буракової А.М.                                                 

розглянув матеріали

позовної заяви 

  Акціонерного товариства Комерційний Банк "ПриватБанк",

 м. Київ    

до 

  1. Повного товариства “Богданов і Со “Інна”, с. Тавільжанка, Дворічанський район, Харківська область , 

 2. Богданова Миколи Івановича, с. Тавільжанка, Дворічанський район, Харківська область   

про

 стягнення 569985,25 грн.

 

 

ВСТАНОВИВ:

 

Акціонерне товариство Комерційний Банк "ПриватБанк" (позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Повного товариства “Богданов і Со “Інна” (відповідач 1), 2. Богданова Миколи Івановича (відповідач 2) про стягнення солідарно з відповідачів на користь позивача заборгованості за кредитним договором № б/н від 03.03.2011 в розмірі 569985,25 грн. (393334,83 грн. - заборгованість за кредитом; 176650,42 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом). Також, позивач просить суд вирішити питання про розподіл судових витрат.

В обґрунтування позову позивач вказує, що між АТ Комерційний Банк "ПриватБанк" та Богдановим Миколою Івановичем (відповідач 2) було укладено договір поруки №P1629117552139647866, предметом якого є надання поруки відповідачем 2 за виконання зобов’язань відповідача 1, які випливають з кредитного договору. В порушення відповідних умов кредитного договору та приписів законодавства відповідач 1 не повернув кредитні кошти у передбачений договором термін та не сплатив інші платежі. Таким чином, з огляду на положення ст.ст. 554, 610 ЦК України, позивач просить суд стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за кредитом.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 162, 164, 172 ГПК України, у зв'язку з чим визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.

Відповідно до частин першої - четвертої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно приписів частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному позовному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи.

Крім того, відповідно до частини 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Приписи пункту 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначають, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму. Водночас, відповідно до пункту 2 частини 5 цієї статті малозначними справами є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною 7 статті 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік", з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.

Отже, на момент подання позову, малозначною справою є справа, у яких ціна позову не перевищує 302800,00 грн.

Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, оцінивши категорію цього спору та його складність, враховуючи те, що ціна позову у даній справі становить 569985,25 грн., суд дійшов висновку, що дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині п'ятій статті 12 ГПК України, у зв'язку з чим справу № 922/2792/24 необхідно розглядати в порядку загального позовного провадження.

Відповідно до частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.  

Керуючись статтями 12, 162, 164, 176, 181, 234, 235, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

 

  1. Справу розглядати в порядку загального позовного провадження з повідомленням сторін.

 

  1. Призначити підготовче засідання на 09 вересня 2024 року о 10:15.

 

  1. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під’їзд, 1-й поверх, зал № 108.

 

  1. Встановити відповідачам п’ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

 

  1. Встановити позивачу строк на подання до суду відповіді на відзив (з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України) - п'ять днів з дня отримання відзиву.

 

  1. Встановити відповідачам строк для подання заперечень на відповідь позивача на відзив (з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України) - п'ять днів з дня отримання відповіді на відзив.

 

  1. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

 

  1. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

 

  1. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 13.08.2024.

 

Суддя

 

      А.М. Буракова

 

справа № 922/2792/24

 

 Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми “Електронний суд” з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI “Положення про автоматизовану систему документообігу суду” приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в “Електронному суді” за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.