flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До уваги: Комунальному підприєствму «Військове містечко» (63730, Харківська область, Куп’янський район, село Курилівка, Курилівка-1, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 32418241)

03 вересня 2024, 19:08

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________

 

ПОВІДОМЛЕННЯ:

 

До уваги: Комунальному підприєствму «Військове містечко» (63730, Харківська область, Куп’янський район, село Курилівка, Курилівка-1, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 32418241) – як відповідача по справі № 922/2904/24,

ЗМІСТ ПОВІДОМЛЕННЯ:

 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"21" серпня 2024 р.

м. Харків

                 Справа № 922/2904/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Юрченко В.С.                                                           

розглянув матеріали

позовну заяву  Приватного акціонерного товариства «Харківенергозбут»  (61057, місто Харків, вулиця Гоголя, будинок 10, ідентифікаційний код юридичної особи 42206328),

до   Комунального підприємства «Військове містечко» (63730, Харківська область, Куп’янський район, село Курилівка, Курилівка-1, будинок 6, ідентифікаційний код юридичної особи 32418241)

про  стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Приватне акціонерне товариство «Харківенергозбут», звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача, Комунального підприємства «Військове містечко», про стягнення основної заборгованості у сумі 36   674,18 грн. та 3% річних у сумі 157,04 грн.

Судом встановлено, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях   162,   164,   172 Господарського процесуального кодексу України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною 1   статті 12 Господарського процесуального кодексу України   передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3   статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 1   статті 247 Господарського процесуального кодексу України   передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до пункту 1 частини 5   статті 12 Господарського процесуального кодексу України   малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки у даній господарській справі ціна позову (36 831,22 грн.) не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в силу пункту 5 частини 1 статті   12   та статті   247 Господарського процесуального кодексу України, справа підлягає розгляду   виключно   за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною 2   статті 247 Господарського процесуального кодексу України   у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Положеннями частини 5   статті 252 Господарського процесуального кодексу України   передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Беручи до уваги те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі свідчать про її незначну складність, а відтак для повного та всебічного встановлення обставин справи відсутня необхідність у проведенні судового засідання з повідомленням (викликом) сторін, тому з метою економії процесуального часу учасників справи та виконання завдань господарського судочинства, визначених у   статті 2 Господарського процесуального кодексу України, в тому числі щодо забезпечення своєчасного вирішення судом спору, суд на підставі частини 5   статті 252 Господарського процесуального кодексу України   вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

При цьому, судом встановлено, що відповідач не має зареєстрованого електронного кабінету, відповідний запит здійснено судом за кодом ЄДРПОУ у системі «Електронний суд».

Частиною 6   статті 6 ГПК України   встановлено, що   адвокати, /…/ інші   юридичні особи реєструють   свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами,   в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Відтак, у відповідача наявний обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Керуючись статтями   6,   8,   12,   162,   164-167,   172,   176,   232-236,   247,   250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

 

 

 

УХВАЛИВ:

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/2904/24.
  2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
  3. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 7   статті 252 Господарського процесуального кодексу України   клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач може подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
  4. Встановити відповідачу   строк - п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання до суду відзиву на позовну заяву, оформленого відповідно до вимог   статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всіх доказів, що підтверджують заперечення проти позову; забезпечити надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
  5. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, а також у разі подання відзиву особою, яка відповідно до частини 6   статті 6 Господарського процесуального кодексу України   зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2   статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
  6. Встановити позивачу   строк - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов (якщо такий буде поданий) - для подання суду: відповіді на відзив на позов в порядку   статті 166 Господарського процесуального кодексу України, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу.
  7.  Встановити відповідачу   строк - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду (якщо такі будуть): заперечень на відповідь на відзив та доказів направлення заперечень на відповідь на відзив позивачу.
  8. Суд зазначає відповідачу про наявність у нього обов`язку зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
  9. Згідно з положеннями   статті 235 Господарського процесуального кодексу України   дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання і не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню, включаються до апеляційної скарги.

Ухвалу підписано 21.08.2024 року.

 

Суддя

 

     В.С. Юрченко

 

Суд повідомляє відповідача, Комунальне підприємство «Військове містечко», про можливість ознайомлення із ухвалою про відкриття провадження від 21.08.2024 року у справі № 922/2904/24 у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи № 922/2904/24.

 

                 Суддя

                                   В.С. Юрченко