Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДО УВАГИ:
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________________________________________________________________
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"10" лютого 2025 р. |
м. Харків |
Справа № 922/340/25 |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянув матеріали
позовної заяви |
Акціонерного товариства "Перший український міжнародний банк", 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4 |
до |
відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфатранссервіс", 61010, м. Харків, Гімназійна набережна, буд. 24 , відповідача 2: Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФАПЕЙ", 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, буд. 10 , відповідача 3: Товариства з обмеженою відповідальністю "Пейпер Некст", 61010, м. Харків, Гімназійна набережна, буд. 24 , відповідача 4: Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Пак ЛТД", 61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, буд. 1, корпус 45, кімната, 38 , відповідача 5: фізичної особи Зубенко Романа Анатолійовича , відповідача 6: фізичної особи Леонова Михайла Юрійовича |
про |
стягнення 18 829 956,00 грн. |
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфатранссервіс", відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФАПЕЙ", відповідача 3 Товариства з обмеженою відповідальністю "Пейпер Некст", відповідача 4 Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Пак ЛТД", відповідача 5 фізичної особи Зубенко Романа Анатолійовича, відповідача 6 фізичної особи Леонова Михайла Юрійовича про стягнення солідарно заборгованість за Кредитним договором у розмірі 18 829 956,51 грн. у тому числі:
- 18 816 436,65 грн. – прострочена заборгованість за основною сумою Кредиту;
- 13 519,86 грн. – прострочена заборгованість зі сплати процентів за користування Кредитом.
Також, до стягнення заявлені судові витрати.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем 1 зобов'язань за договором про надання банківської послуги - кредитної лінії № МБ-KHA-ГЛ-7787/КЛ10 від 01.08.2023 року в частині повного та своєчасного повернення кредитних коштів (із змінами до нього).
Позовні вимоги до відповідача 2 обґрунтовані укладеним між позивачем та відповідачем 2 договором поруки № МБ-КНА-7787/6 від 30.01.2020 року.
Позовні вимоги до відповідача 3 обґрунтовані укладеним між позивачем та відповідачем 3 договором поруки № МБ-КНА-7787/7 від 30.01.2020 року.
Позовні вимоги до відповідача 4 обґрунтовані укладеним між позивачем та відповідачем 4 договором поруки № МБ-КНА-7787/8 від 30.01.2020 року.
Позовні вимоги до відповідача 5 обґрунтовані укладеним між позивачем та відповідачем 5 договором поруки № МБКНА-7787/9 від 30.01.2020 року.
Позовні вимоги до відповідача 6 обґрунтовані укладеним між позивачем та відповідачем 5 договором поруки № МБКНА-7787/10 від 30.01.2020 року.
Відповідно до чистини 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов’язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно вимог частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до приписів частин 1, 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Як вбачається з матеріалів справи, та з огляду на предмет спору в справі (стягнення 18 829 956,00 грн.) дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у статті 12 Господарського процесуального кодексу України. Обставини справи, що згідно частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/340/25 за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 7, 12, 13, 14, 174, 177, 178, 181, 182, 184, 234 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
5.1. Зобов'язати відповідачів надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист (частина 5 статті 165 Господарського процесуального кодексу України) та із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України в частині реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС.
5.2. Встановити відповідачам 5 (п'ятиденний) строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень відповідно до вимог статті 167 Господарського процесуального кодексу України, та із доказами направлення їх іншим учасникам справи (з описом вкладення, та із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України в частині реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС).
6.1. Зобов'язати позивача надіслати (надати) відповідь на відзив відповідачам одночасно з надісланням (наданням) такої відповіді на відзив до суду. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист (із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України в частині реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС).
7.1. Повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
8.1. Заяви та клопотання у тому числі заяви та клопотання з процесуальних питань, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України, та із доказами направлення їх іншим учасникам справи (з описом вкладення та із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України в частині реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС).
8.2. Документи у підтвердження повноважень представників (довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження) подаються до суду із клопотанням про долучення його (їх) до матеріалів справи.
8.3. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов'язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист (із урахуванням вимог Господарського процесуального кодексу України в частині реєстрації та використання електронних кабінетів у ЄСІТС).
8.4. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у статті 80 Господарського процесуального кодексу України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені статті 170 Господарського процесуального кодексу України.
8.5. Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду заяви за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання відповідно до вимог частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу України.
11.1. Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.
11.2. Суд зазначає, що учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
12.1. У разі звернення до суду із документом особи, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків.
12.2. Учасники справи ЗОБОВ"ЯЗАНІ в всіх заявах, що подаються до суду, зазначати відомості про наявність або відсутність в них електронних кабінетів.
12.3. З детальним порядком реєстрації Електронного кабінету можна ознайомитись у розділі 4 «Реєстрація та авторизація користувачів» Інструкції користувача Електронного суду ЄСІТС за посиланням http://bit.ly/3rKB9ax.
12.4. Зареєструвати електронний кабінет можливо за посиланням https://id.court.gov.ua.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала підписана 10 лютого 2025 року
Суддя |
О.О. Ємельянова |