flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДО УВАГИ:  - відповідача - Фізичної особи - підприємця Бодапростого Олександра Володимировича

03 березня 2025, 16:23

ДО УВАГИ:  - відповідача - Фізичної особи - підприємця Бодапростого Олександра Володимировича

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022, 

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________________________________________________________________

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"17" лютого 2025 р.

м. Харків

Справа № 922/423/25

 

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ємельянової О.О.                                                            

розглянув матеріали

позовної заяви  

 Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес позика», 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26, офіс 411  

 

до  

 Фізичної особи - підприємця Бодапростого Олександра Володимировича, 61111, м. Харків, проспект Ювілейний, буд. № 65, кв. № 75  

 

про

стягнення 260 602,20 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Бізнес позика” звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до Фізичної особи - підприємця

про стягнення заборгованості за договором № 487381-КС-006 про надання кредиту від 04.08.2024 року у сумі 260 602,20 грн., з яких: заборгованість за отриманим та неповернутим кредитом – 75 000,00 грн., заборгованість за нарахованими та несплаченими процентами за користування кредитом - 177 663,20 грн., заборгованість за нарахованою та несплаченою комісією – 7 939,00 грн.

Також, до стягнення заявлені судові витрати.

Крім того, позивач у пункті 2 прохальної частини позовної заяви заявлено клопотання про витребування у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, місто Київ, 04082, ЄДРПОУ 21133352) документ(и) з інформацією про:

- підтвердження чи спростування, що держателем банківської картки (особою на чиє ім’я було емітовано банківську картку) № 4441-1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» , є або був Бодапростий Олександр Володимирович (якщо банківська картка вже не обслуговується станом на даний момент, то зазначити період часу, коли вона була активна та використовувалась її держателем);

- прізвище, ім’я, по-батькові отримувача грошових коштів, перерахованих набанківський рахунок, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441- 1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», на яку ТОВ «БІЗПОЗИКА» 04 серпня 2024р. були перераховані грошові кошти в загальному розмірі 75 000,00 грн.;

- виписку про рух коштів по банківському рахунку, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441-1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», за період з 04 серпня 2024р. (видача кредиту) по 10 серпня 2024 року включно, про що винести відповідну ухвалу.

Також, позивачем у пункті 3 прохальної частини позовної заяви заявлено клопотання про забезпечення можливості участі уповноваженому представнику ТОВ «БІЗПОЗИКА» Бруску Олександру Васильовичу у всіх судових засіданнях у судовій справі за позовом ТОВ «БІЗПОЗИКА» до Фізичної особи-підприємця Бодапростого Олександра Володимировича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», через систему відеоконференцзв’язку на сайті https://vkz.court.gov.ua/; адреса електронної пошти: o.brusko@bizpozyka.com, номер телефону: 050-382-20-32.

Також у пункті 5 прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено клопотання, у якому останній, просить суд, проводити розгляд даної малозначної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до чистини 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов’язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Пунктами 1, 2 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" з 01 січня 2025 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3 028 грн.

Отже на момент подання позову, малозначною справою є справа, у яких ціна позову не перевищує 302  800,00 грн.

Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та те, що ціна позову у цій справі становить 260  602,20 грн., що свідчить про те, що справа відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у пункті 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України.

Здійснивши аналіз вищезазначених норм Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку, що в порядку спрощеного провадження підлягають розгляду малозначні справи, і в даному випадку критерієм для такого розгляду є саме ціна позову, а в інших випадках (крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 247 Господарського процесуального кодексу України) суд за клопотанням сторони може визнати справу малозначною і відповідно призначити її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Частиною 1 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Щодо клопотання позивача викладеного у 5 пункті прохальної частини позовної заяви про розгляд даної малозначної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, суд зазначає наступне.

Частинами 2, 3 статті 250 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

При цьому, частинами 5, 6 статті 252 господарського процесуального кодексу України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Враховуючи вищевикладене, суд дослідивши матеріали позовної заяви, та враховуючи характер спірних правовідносин, та те, що ціна позову у даній справі не перевищує справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (308 000,00 грн.), та становить 260 602,20 грн., що свідчить про те, що справа відповідає ознакам малозначної справи, наведеним статті 12 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, та з огляду на з огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю та безпеці учасників справи, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача викладеного у 5 пункті прохальної частини позовної заяви про розгляд даної малозначної справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

У зв'язку із чим, суд дійшов висновку за власної ініціативи, про розгляд справи № 922/423/25 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Щодо заявленого позивачем у пункті 3 прохальної частини позовної заяви клопотання про забезпечення можливості участі уповноваженому представнику ТОВ «БІЗПОЗИКА» Бруску Олександру Васильовичу у всіх судових засіданнях у судовій справі за позовом ТОВ «БІЗПОЗИКА» до Фізичної особи-підприємця Бодапростого Олександра Володимировича в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», через систему відеоконференцзв’язку на сайті https://vkz.court.gov.ua/, суд зазначає, що оскільки судом відмовлено у клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) торін, клопотання позивача про забезпечення можливості участі представника позивача в режимі відеоконференції не підлягає до задовлення.

Щодо заявленого позивачем викладеного у пункті 2 прохальної частини позовної заяви клопотання про витребування у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, місто Київ, 04082, ЄДРПОУ 21133352) документів з інформацією, суд зазначає наступне.

В обґрунтування наданого до суду клопотання, позивач зазначає, що задля належного встановлення та підтвердження всіх фактичних обставин цієї судової справи, насамперед, щодо підтвердження факту отримання відповідачем суми кредиту за договором, очевидно що існує об’єктивна необхідність в отриманні у обслуговуючого Відповідача банку інформації, яка містить банківську таємницю, а саме: чи випускалася (чи була емітована) банківська картка № 4441-1111-5586-5193 на ім’я Бодапростого Олександра Володимировича, а також інформацію про рух коштів (виписку) по банківському рахунку, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441-1111-5586-5193, за період з 04 серпня 2024 року (дата видачі кредиту) по 10 серпня 2024 року включно.

При цьому, надання виписки саме за зазначений періоди часу обумовлений тими обставинами, що: Акціонерному товаристві «УНІВЕРСАЛ БАНК» (АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»), який видав відповідачу (емітував на ім’я Відповідача) картку № 4441-1111-5586-5193 - з огляду на те, що: - реквізити зазначеної банківської карти, яка була надана відповідачем позивачу з метою подальшого зарахування кредитних коштів на підставі Кредитного договору та на виконання його умов, відображуються у витягу з анкети клієнта ФОП Бодапростого О.В., яка додається до цієї позовної заяви; - згідно змісту Інформаційної довідки ТОВ «Платежі онлайн» ТМ Platon від 04.02.2025р. за № 04/02 (графа «Емітент платіжної картки») , що додається до цієї позовної заяви на підтвердження факту перерахування позивачем суми кредиту та саме відповідачу, емітентом картки отримувача є саме АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»; - згідно інформації, розміщеної за електронною адресою https://www.monobank.ua/about, monobank - роздрібний продукт АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», який виник у рамках співпраці з командою Fintech Band, а у рамках monobank випускаються кредитні картки для клієнтів, є можливість розмістити депозити й отримати інші послуги, а кращий мобільний застосунок зробить управління фінансами максимально зручним. monobank працює тільки на мобільних пристроях

Також, позивач зазначає, що у останнього об’єктивно та беззаперечно взагалі відсутні належні правові підстави для самостійного отримання в АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» зазначених доказів зарахування кредитних коштів на банківський рахунок, який(а) належить (належав) відповідачу та обслуговується за допомогою емітованої на ім’я відповідача банківської карти № 4441-1111-5586-5193, зважаючи на те, що згідно норм статей 60 та 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (надалі за текстом – «Закон про банки»), а також у відповідності до листа Юридичного департаменту Національного банку України № 18- 112/1467-2599 від 19.04.2001 року; - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею; розкривається банками, ВИКЛЮЧНО у зазначених випадках та зазначеним особам: 1) на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної чи фізичної особи 2) за рішенням суду; 3) на вимогу органів та осіб, зазначених в пунктах 3-12 частини першої статті 62 Закону про банки, серед яких позивач відсутній.

У зв’язку із чим, останнім заявлено відповідне клопотання.             

Згідно з частини 3 статті 164 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Частиною 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до частинами 1-2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

За змістом частин 1-2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Відповідно до частини 2 статті 81 Господарського процесуального кодексу України у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Стаття 1076 Цивільного кодексу України банк гарантує таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта.

Згідно статті 60 Закону України "Про банки і банківську діяльність" інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є: 1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України; 2) інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, вчинені ним правочини; 3) фінансово-економічний стан клієнтів; 4) інформація про організацію та здійснення охорони банку та осіб, які перебувають у приміщеннях банку; 5) інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності; 6) відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація; 7) інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком тієї, що підлягає опублікуванню; 8) коди, що використовуються банками для захисту інформації; 9) інформація про фізичну особу, яка має намір укласти договір про споживчий кредит, отримана під час оцінки її кредитоспроможності; 10) інформація про організацію та здійснення інкасації коштів та/або перевезення валютних цінностей; 11) інформація про банки чи клієнтів банків, що збирається від банків під час здійснення банківського нагляду, валютного нагляду, нагляду (оверсайту) платіжних систем та систем розрахунків, а також нагляду у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; 12) інформація про банки чи клієнтів банків, отримана Національним банком України відповідно до міжнародного договору або за принципом взаємності від органу банківського нагляду іншої держави; 13) рішення Національного банку України.

Відповідно до статті 61 Закону України "Про банки і банківську діяльність" банки зобов`язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом, зокрема, обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка становить банківську таємницю.

Згідно зі статтею 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, за рішенням суду.

Суд дослідивши клопотання позивача про витребування доказів, дійшов висновку про часткове його задоволення, а саме в частині витребування у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, місто Київ, 04082, ЄДРПОУ 21133352) документів з інформацією про:

- прізвище, ім’я, по-батькові отримувача грошових коштів, перерахованих на банківський рахунок, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441- 1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», на яку ТОВ «БІЗПОЗИКА» 04 серпня 2024 р. були перераховані грошові кошти в загальному розмірі 75 000,00 грн.;

- виписку про рух коштів по банківському рахунку, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441-1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», за період з 04 серпня 2024р. (видача кредиту) по 10 серпня 2024 року включно.

Суд звертає увагу позивача, що згідно вимог частин 1, 2, 3, 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов’язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов’язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій

Крім того, частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України визначено. що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У зв’язку із чим, суд дійшов висновку про відмову як необґрунтованого, в частині клопотання позивача про витребування доказів, а саме щодо підтвердження чи спростування, що держателем банківської картки (особою на чиє ім’я було емітовано банківську картку) № 4441-1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» , є або був Бодапростий Олександр Володимирович (якщо банківська картка вже не обслуговується станом на даний момент, то зазначити період часу, коли вона була активна та використовувалась її держателем).

При цьому, суд зазначає, що згідно з частин 3, 6, 7, 8 статті 81 Господарського процесуального кодексу України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідальної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.   

Керуючись статтями 12, 81, 176, 197, 232 - 235, 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/423/25.

1.1. Відмовити у  задоволенні клопотання позивача викладеного у 5 пункті прохальної частини позовної заяви про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

  1. Розгляд справи № 922/423/25 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

2.1. У клопотанні позивача викладеного у пункті 3 прохальної частини позовної заяви про забезпечення можливості участі уповноваженого представника у судовому засідання у судовій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів – відмовити.

  1. Клопотання позивача викладене у пункті 2 прохальної частини позовної заяви про витребування доказів – задовольнити частково.

3.1. Витребувати у АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, місто Київ, 04082, ЄДРПОУ 21133352) документи з інформацією, а саме:

- прізвище, ім’я, по-батькові отримувача грошових коштів, перерахованих на банківський рахунок, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441- 1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», на яку ТОВ «БІЗПОЗИКА» 04 серпня 2024 року були перераховані грошові кошти в загальному розмірі 75 000,00 грн.;

- виписку про рух коштів по банківському рахунку, який обслуговується за допомогою банківської картки № 4441-1111-5586-5193, виданої (емітованої) АТ «УНІВЕРСАЛБАНК», за період з 04 серпня 2024р. (видача кредиту) по 10 серпня 2024 року включно.

3.2. АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», у разі неможливості подати витребувану інформацію у встановлені строки, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

3.3. Копію ухвали направити на адресу АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, місто Київ, 04082, ЄДРПОУ 21133352).

3.4. В іншій частині клопотання позивача викладеного у пункті 2 прохальної частини позовної заяви про витребування доказів – відмовити.

  1. Встановити відповідачу 15 (п’ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

4.1. Звернути увагу відповідача, що у зазначений строк, відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист, або використання електронних кабінетів у ЄСІТС.

4.2. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).

4.3. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (частина 3 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частина 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

  1. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.

5.1. Звернути увагу позивача, що відповідно до вимог частини 3 статті 166 Господарського процесуального кодексу України до відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист, або використання електронних кабінетів у ЄСІТС.

  1. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.
  2. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою або дистанційними засобами зв`язку із наданням до суду доказів у підтвердження їх надсилання іншим учасникам справи.
  3. Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
  4. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.

9.1. Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

9.2. Суд зазначає, що учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

  1. Крім того, суд звертає увагу сторін, що 18 жовтня 2023 року вводяться в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України, якими визначено ОБОВ"ЯЗКОВА реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС для визначеного кола учасників судового процесу у господарських справах.

10.1. У разі звернення до суду із документом особи, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, передбачається настання процесуальних наслідків.

10.2. Учасники справи ЗОБОВ"ЯЗАНІ в всіх заявах, що подаються до суду, зазначати відомості про наявність або відсутність в них електронних кабінетів.

10.3. З детальним порядком реєстрації Електронного кабінету можна ознайомитись у розділі 4 “Реєстрація та авторизація користувачів” Інструкції користувача Електронного суду ЄСІТС за посиланням http://bit.ly/3rKB9ax.

10.4. Зареєструвати електронний кабінет можливо за посиланням https://id.court.gov.ua

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала підписана 17 лютого 2025 року

Суддя

 

     О.О. Ємельянова