Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома: фізичної особи-підприємця Гур'єва Романа Миколайовича (м. Харків)
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"10" березня 2025 р. |
м. Харків |
Справа № 922/645/25 |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянув матеріали
позовної заяви |
Комунального підприємства "Харківблагоустрій" (61166, м. Харків, вул. Шатилівська, 4) |
до |
фізичної особи-підприємця Гур'єва Романа Миколайовича (61098, м. Харків, вул. Холодногірська, 4, кв. 206) |
про |
стягнення 5936,35 грн, |
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Харківблагоустрій" (позивач) подало через систему "Електронний суд" позовну заяву, в якій просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця Гур’єв Роман Миколайович (РНОКПП 2683414493) на користь Комунального підприємства “Харківблагоустрій” (код ЄДРПОУ 34755720) заборгованість за договором на виконання послуг з санітарного очищення прилеглої території №2363 від 30 квітня 2021 р. у сумі 5936 грн. 35 коп., з яких 3686 грн. 88 коп. основного боргу; 1882 грн. 47 коп. – інфляційних втрат; 367 грн. - 3% річних, сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою від 03.03.2025 суд залишив позовну заяву без руху та надав позивачу 5-денний строк на усунення недоліків.
05.03.2025 позивач через систему "Електронний суд" надав заяву про усунення недоліків, в якій вказує, що у додатках до позову, наданих через електронний суд, позивач зазначав наявність в нього електронного кабінету, та про те, що відповідач не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Натомість це не відповідає дійсності, але зважаючи на те, що позивач все ж таки хоча й у такий "нестандартний" спосіб, але зазначив у заяві про усунення недоліків про наявність у нього та відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"), суд, уникаючи надмірного формалізму, вважає, що позивач усунув вказані судом в ухвалі від 03.03.2025 недоліки.
За приписами ч. 1, 5 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:
1) наказного провадження;
2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Зважаючи на те, що ціна позову в цій справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що станом на 01.01.2025 є 302800,00 грн), оскільки ціна позову складає 5936,35 грн, тобто справа є малозначною в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження, на підставі ч. 1 ст. 247 ГПК України.
За приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач не надав суду клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Виходячи з вищевикладеного, оцінивши баланс інтересів сторін з точки зору пріоритетів швидкого вирішення справи та повноти розгляду (всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи), суд з власної ініціативи вважає за необхідне призначити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 176, 232 - 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 10.03.2025.
Суддя |
В.І. Ольшанченко |
Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.