Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома: Кухар Ольги Іванівни (61110, м. Харків, пров. Сержантський, буд.**)
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"31" березня 2025 р. |
м. Харків |
Справа № 922/1916/22 (922/777/25) |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
розглянув матеріали
позовної заяви |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фрегат-К" (61100, м. Харків, пр-т Петра Григоренка, буд. 18-А, кв. 7, код ЄДРПОУ 35495109) в особі ліквідатора, арбітражного керуючого Юрківа Антона Володимировича (01032, м. Київ, вул. Симиренка, буд. ***, оф. *, РНОПКК 2976114518) |
до |
1.Штих Людмили Пилипівни (61070, м. Харків, вул. Шевченка, буд. ***, кв. *,) , 2. Кухар Ольги Іванівни (61110, м. Харків, пров. Балхашський, буд.*) , 3. Курильченка Сергія Миколайовича (61104, м. Харків, проспект Байрона, буд. ***, кв. ***) |
про |
покладання субсидіарної відповідальності в межах справи про банкрутство ТОВ "Фрегат-К" |
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Харківської області від 15.06.2023 визнано ТОВ "Фрегат-К" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Юрківа А.В.
До суду від ліквідатора надійшла позовна заява (вх. № 777) про покладання субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями ТОВ "Фрегат-К" у зв'язку з доведенням до банкрутства на колишнього керівника та засновників боржника, в якій арбітражний керуючий Юрків А.В. просить суд: прийняти до розгляду та задовольнити дану заяву; покласти субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрегат-К" (61100, м. Харків, пр-т Петра Григоренка, буд. 18-А, кв. 7, код ЄДРПОУ 35495109) у розмірі 9 311 820,10 грн у зв’язку з доведенням підприємства до банкрутства на: Штих Людмилу Пилипівну (61070, м. Харків, вул. Шевченка, буд. ***, кв. *,), Кухар Ольгу Іванівну (49094, м. Харків, пров. Балхашський, **), Курильченка Сергія Миколайовича (61105, м. Харків, пр-т Байрона, ***, кв. ***); стягнути солідарно з Штих Людмилу Пилипівну (61070, м. Харків, вул. Шевченка, буд. ***, кв. *,), Кухар Ольгу Іванівну (49094, м. Харків, пров. Балхашський, **), Курильченка Сергія Миколайовича (61105, м. Харків, пр-т Байрона, ***, кв. ***) грошові кошти у розмірі 9 311 820,10 грн у якості субсидіарної відповідальності за грошовими зобов’язаннями Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрегат-К" (код ЄДРПОУ 32761769); у разі задоволення заяви, видати на виконання судового рішення наказ з реквізитами виконавчого документу.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду позовна заява в межах справи про банкрутство (вхідний номер 777/25 від 10.03.2025) передана на розгляд судді Усатому В.О.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог статей 162,164, 172 ГПК України, у зв'язку з чим ухвалою суду від 13.03.2025 залишено позовну заяву (вхідний номер 777/25 від 10.03.2025) без руху. Постановлено позивачу протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- визначити суб`єктний склад у даній справі з урахуванням положень Господарського процесуального кодексу України, зокрема визначити правовий статус АТ КБ "Приватбанк";
- зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача2 та відповідача3 за його наявності або номер і серію паспорта, якщо такі відомості відомі позивачу;
- надати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у учасників справи;
- надати докази реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі);
- надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначити наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- надати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи.
24.03.2025 до суду від ліквідатора ТОВ "Фрегат-К" арбітражного керуючого Юрківа А.В. надійшли заяви (вх.№7453, вх.№7372) про усунення недоліків з додатком аналогічного змісту.
Дослідивши вищезазначені заяви, суд приходить до висновку, що ліквідатором ТОВ "Фрегат-К" усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд установив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 20, 27-30, 162, 164, 172 ГПК України, а тому визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУзПБ, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням (ч. 4 ст. 250 ГПК України).
У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України, справи в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, з огляду на приписи абз. 4, 5 ч. 2 ст. 7 КУзПБ, враховуючи, що позивачем у позові не наведено мотивованих обґрунтувань щодо необхідності розгляду даного спору за правилами загального позовного провадження, а судом не встановлено обставин, які б свідчили про неможливість розглянути дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справі, суд дійшов висновку про те, що справа №922/1916/22 (922/777/25) підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
Крім того, при дослідження матеріалів позовної заяви, судом встановлено, що ліквідатором ТОВ "Фрегат-К" арбітражним керуючим Юрківим А.В. зазначені в якості третіх осіб із самостійними вимогами на предмет спору АТ КБ "Приватбанк" та Головне управління Пенсійного України в Харківській області.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 49 ГПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, ПОДАВШИ ПОЗОВ до однієї або декількох сторін. Про прийняття позовної заяви та вступ третьої особи у справу суд постановляє ухвалу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов’язки позивача. Після вступу в справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням учасника справи розглядається спочатку. До позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, в якій відкрито провадження, застосовуються положення статті 180 цього Кодексу.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч. 1, 2 ст. 50 ГПК України).
Відповідно до 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом. До ч. 5 ст. 161 ГПК України суд може дозволити учаснику справи подати додаткові пояснення щодо окремого питання, яке виникло при розгляді справи, якщо визнає це необхідним.
Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 161, 169 ГПК України суд ПРОПОНУЄ ПОЗИВАЧУ подати додаткові пояснення із зазначенням процесуального статусу АТ КБ "Приватбанк" та Головного управління Пенсійного України в Харківській області та підстав залучення останніх до участі у даній справі, з урахуванням того, що вищевказаними юридичними особами НЕ БУЛО ПОДАНО ПОЗОВУ у даній справі.
Керуючись статтями 12, 20, 162-164, 172, 176, 234, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву №922/777/25 ліквідатора ТОВ "Фрегат-К" арбітражного керуючого Юрківа А.В. до Штих Людмили Пилипівни, Кухар Ольги Іванівни, Курильченка Сергія Миколайовича про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язання ТОВ "Фрегат-К" у розмірі 9 311 820,10 грн. до розгляду в межах справи №922/1916/22 про банкрутство ТОВ "Фрегат-К".
Відкрити провадження у справі №922/1916/22 (922/777/25).
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Запропонувати позивачу в порядку ч. 5 ст. 161 , ст. 169 ГПК України подати до суду протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали додаткові пояснення із зазначенням процесуального статусу АТ КБ "Приватбанк" та Головного управління Пенсійного України в Харківській області та підстав залучення останніх до участі у даній справі, з урахуванням того, що вищевказаними юридичними особами НЕ БУЛО ПОДАНО ПОЗОВУ у даній справі.
Встановити відповідачам строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву разом із доказами надіслання (надання) їх позивачу згідно зі ст. 251 ГПК України.
Встановити відповідачам строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали для подання до суду заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження разом із доказами надіслання (надання) їх позивачу згідно зі ст. 250 ГПК України.
Встановити позивачу строк 5 днів з дня отримання відзиву для подання до суду відповіді на відзив разом із доказами надсилання (надання) її відповідачу згідно зі ст. 251 ГПК України.
Встановити відповідачам строк 5 днів з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень на цю відповідь разом із доказами надсилання (надання) їх позивачу згідно зі ст. 251 ГПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що у випадку неподання відповідачем відзиву та/або заяви із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, а також у разі неподання позивачем відповіді на відзив, а відповідачем - заперечень на відповідь на відзив протягом строків, встановлених цією ухвалою, розгляд справи буде відбуватися за наявними у ній матеріалами після спливу зазначених строків, але в межах строків, встановлених ст. 248 ГПК України.
Повідомити учасникам справи, що заяви по суті справи, а також заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів можуть бути ними подані або в електронному вигляді виключно через особистий кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, або в паперовому вигляді -звичайною поштою на офіційну поштову адресу суду.
Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу складено та підписано 31.03.2025.
Суддя |
В.О. Усатий |
Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.