flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома: Військової частини 3017 Національної гвардії України (м. Харків)

13 травня 2026, 16:36

До відома: Військової частини 3017 Національної гвардії України (м. Харків)

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"06" травня 2026 р.

м. Харків

Справа № 922/1495/26

 

Господарський суд Харківської області у складі судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заяви

 Акціонерного товариства "Харківобленерго" (61037, м. Харків, вул. Георгія Тарасенка, 149)

 

до

 Військової частини 3017 Національної гвардії України (61057, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 1)

 

про

стягнення 4460,56 грн,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Акціонерне товариство "Харківобленерго" (позивач) надало Господарському суду Харківської області через підсистему "Електронний суд" позовну заяву до Військової частини 3017 Національної гвардії України (відповідач), в якій просить стягнути з Військової частини 3017 Національної гвардії України (61057, Україна, Харківська обл., місто Харків, вулиця Академіка Проскури, буд. 1, код ЄДРПОУ 39309315) на користь Акціонерного товариства "Харківобленерго" (61037, Україна, Харківська обл., місто Харків, вул. Георгія Тарасенка, будинок 149, код ЄДРПОУ 00131954) 4460,56 грн (чотири тисячі чотириста шістдесят гривень п’ятдесят шість копійок), в тому числі: 1812,26 грн - 3% річних, 2648,30 грн - індекс інфляції.

Також позивач просить покласти судові витрати на відповідача.

У позовній заяві позивач просить прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику).

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує невиконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №321.61 від 01.01.2019 щодо своєчасної оплати послуг з розподілу електричної енергії у встановлений зазначеним договором строк, у зв'язку з чим позивачем нараховано 3% річних та інфляційні на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України та умов договору.

За приписами ч. 1, 5 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Зважаючи на те, що ціна позову в цій справі не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що станом на 01.01.2026 є 332800,00 грн), оскільки ціна позову складає 4460,56 грн, тобто справа є малозначною в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, суд розглядає цю справу в порядку спрощеного позовного провадження на підставі ч. 1 ст. 247 ГПК України.

Розглянувши клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику), суд вважає за можливе задовольнити його частково, оскільки подана на розгляд суду позовна заява відповідно до ст. 12 ГПК України підпадає під ознаки малозначної справи.

За приписами ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін частково, призначити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та визначити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись статтями 12, 176, 232 - 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України,

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/1495/26.
  2. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін задовольнити частково.
  3. Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.  
  4. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на "27" травня 2026 р. о 15:30 год, в яке викликати учасників справи.

Явку представників сторін у призначене судове засідання визнати обов'язковою.

  1. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під’їзд, 1-й поверх, зал №112.
  2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання до Господарського суду Харківської області:

- повноваження в.о. генерального директора Кравцова В.А., який підписав від імені АТ "Харківобленерго" довіреність №01-17/2273 від 05.03.2026 на адвоката Подуса М.О.;

- письмового уточнення змісту позовних вимог щодо періодів нарахованих 3% річних та інфляційних втрат, а також договору, за яким стягуються кошти;

- обґрунтованих розрахунків 3% річних та інфляційних;

- доказів надання послуг з розподілу електричної енергії за вказаний період;

- доказів настання строку оплати послуг з розподілу електричної енергії;

- доказів несвоєчасної оплати відповідачем послуг з розподілу електроенергії;

- копії ліцензії;

- витягів з ЄДР на позивача і відповідача станом на час розгляду справи.

Надати суду докази направлення відповідачу вищезазначених документів.

  1. Встановити відповідачу п’ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання до Господарського суду Харківської області: відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам ст. 165 ГПК України; заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; витягу з ЄДР станом на час розгляду справи. В разі подання відзиву, надати суду докази його направлення іншій стороні у справі.
  2. Встановити позивачу триденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання Господарському суду Харківської області відповіді на відзив, яка повинна відповідати вимогам ст. 166 ГПК України. В разі подання відповіді, надати суду докази її направлення іншій стороні.
  3. Встановити відповідачу триденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання Господарському суду Харківської області заперечення, яке повинно відповідати вимогам ст. 167 ГПК України. В разі подання заперечення, надати суду докази його направлення іншій стороні.
  4. Встановити учасникам справи строк до 27.05.2026 на подання Господарському суду Харківської області заяв чи клопотань, пов'язаних з розглядом справи.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 06.05.2026.