flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома: Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (Харківська обл., смт Мала Данилівка)

25 червня 2026, 10:01

До відома: Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (Харківська обл., смт Мала Данилівка)

Господарський суд Харківської області у складі судді Ольшанченка В.І., 

розглянувши матеріали

позовної заяви

 Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "ВВ" (14000, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 18)

 

до

 Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (62341, Харківська обл., смт Мала Данилівка, вул. Кільцевий Шлях, 4а)

 

про

розірвання договору та стягнення 558436,44 грн,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "ВВ" (позивач) надало через підсистему "Електронний суд" Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (відповідач), в якій просить суд:

- відкрити провадження у справі та витребувати у Господарському суді Харківської області копію рішення від 14.05.2025 у справі №922/688/25, що набуло законної сили;

- розірвати договір оренди №353/354-1, укладений 29 вересня 2020 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (код ЄДРПОУ 43413434, 62341, Харківська обл., смт Мала Данилівка, вул. Кільцевий Шлях, б. 4-а) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧОКОМЕРЦІЙНА ФІРМА «ВВ» (код ЄДРПОУ 14236166, 14000, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 18).

- застосувати наслідки розірвання договору оренди та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета Молл +" (код ЄДРПОУ 43413434, 62341, Харківська обл., смт Мала Данилівка, вул. Кільцевий Шлях, б. 4-а) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "ВВ" (код ЄДРПОУ 14236166, 14000, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 18) грошові кошти, сплачені як завдаток, у розмірі 558436,44 грн;

- розподілити судові витрати.

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що після укладення договору оренди №353/354-1 від 29.09.2020 він сплатив відповідачу забезпечувальний платіж (завдаток) у сумі 558436,44 грн (еквівалент 12430,25 доларів США), однак торговий центр так і не був добудований, приміщення йому не передавалося, а відповідач протягом шести років користується його коштами, що відповідно до ст. 651, 652 ЦК України, є підставою для розірвання договору і стягнення сплаченого забезпечувального платежу.

Ухвалою від 17.06.2026 суд залишив без руху позовну заяву та надав позивачу строк 5 днів для усунення недоліків позовної заяви для подання до Господарському суду Харківської області:

- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача, представника позивача та відповідача;

- письмового уточнення змісту позовних вимог щодо суми судових витрат;

- обґрунтованого розрахунку суми позову, підписаного уповноваженою особою;

- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та у сумі 9363,64 грн;

- довідки банку про офіційний курс НБУ долара США до гривні.

Ухвалу від 17.06.2026 про залишення позову без руху доставлено до електронного кабінету позивача 18.06.2026 о 04:57 год, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.

Відтак, днем вручення ухвали від 17.06.2026 про залишення позовної заяви без руху є 18.06.2026.

Згідно з ч. 1 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної події, з якою пов’язане його виникнення.

Отже перебіг п’ятиденного строку, наданого позивачу для усунення недоліків позовної заяви, розпочався з 19.06.2026.

Таким чином, останнім днем строку, наданого позивачу для усунення недоліків позовної заяви, є 23.06.2026.

18.06.2026 позивач через підсистему "Електронний суд" надав заяву (вх.№14902) про усунення недоліків.

Подані матеріали позовної заяви з урахуванням заяви (вх.№14902 від 18.06.2026) про усунення недоліків господарський суд вважає достатніми для їх прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Розглянувши клопотання про витребування у Господарському суді Харківської області копії рішення від 14.05.2025 у справі №922/688/25, суд вважає за необхідне відхилити його, як безпідставне та необгрунтоване.

Керуючись статтями 12, 120, 176, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

 

УХВАЛИВ:

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №922/2123/26.
  2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
  3. Підготовче засідання призначити на 15 липня 2026 року о 14:00 год, у яке викликати учасників справи.

Явку представників учасників справи у призначене судове засідання визнати обов'язковою.

  1. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, Україна, місто Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під’їзд, 1-й поверх, зал № 112.
  2. Відмовити у задоволенні клопотання про витребування у Господарському суді Харківської області копії рішення від 14.05.2025 у справі №922/688/25.
  3. Встановити відповідачу п’ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання Господарському суду Харківської області: відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всіх письмових та електронних доказів, висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову; витягу державного реєстратора з ЄДР станом на час розгляду справи.
  4. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання Господарському суду Харківської області відповіді на відзив, яка повинна відповідати вимогам ст. 166 ГПК України.
  5. Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання Господарському суду Харківської області заперечення, яке повинно відповідати вимогам ст. 167 ГПК України.
  6. Встановити учасникам справи строк до 08.07.2026 на подання Господарському суду Харківської області заяв чи клопотань, пов’язаних з розглядом справи.

 

Роз’яснити учасникам справи, що всі заяви, клопотання та докази мають бути подані до Господарського суду Харківської області належним чином засвідчені відповідно до ст. 91 ГПК України та ДСТУ 4163-2020.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua, а також на сайті суду (inbox@hr.arbitr.gov.ua) та за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 23.06.2026.

 

Суддя

 

     В.І. Ольшанченко

 

Примітка: У зв’язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.