Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До відома: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондитерська фабрика "Солодкій світ" (м. Харків)
УХВАЛА
20 жовтня 2022 року |
м. Харків |
Справа № 922/1471/22 |
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
без виклику представників сторін
розглянувши матеріали справи
за позовом |
Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак" (61145, м. Харків, вул. Заліська, 26) |
до |
Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондитерська фабрика "Солодкій світ" (61082, м. Харків, вул. Ясенева, 6) |
про |
стягнення 55952,53 грн, |
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондитерська фабрика "Солодкій світ" (відповідач), в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондитерська фабрика "Солодкій світ" (код ЄДРПОУ 31797841) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак" (код ЄДРПОУ 39507222) суму заборгованості за поставлений товар у розмірі 44311,16 грн, за прострочення оплати поставленого товару пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день такого прострочення у розмірі 7004,78 грн, 3% річних за користування чужими грошовими коштами у розмірі 575,00 та витрати від інфляції за несвоєчасне виконання грошового зобов'язання у розмірі 4061,59 грн.
Також позивач просить судові витрати покласти на відповідача пропорційно задоволеним вимогам.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором поставки №02/18/292 від 23.08.2018 щодо оплати прийнятого товару.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 12.09.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/1471/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Зазначеною ухвалою суду встановлено позивачу строк 10 днів з дня отримання цієї ухвали для подання Господарському суду Харківської області: письмового уточнення ціни позову, а також редакції позовних вимог щодо періодів нарахованих 3% річних, пені та інфляційних; доказів відправки уточнення відповідачу; повноваження особи, що підписала договір поставки; обґрунтований розрахунок заборгованості за договором.
Вищевказану ухвалу вручено Товариству з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак" 27.09.2022, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Отже, відповідно до ч. 5 ст. 116 та ч. 1 ст. 118 ГПК України, встановлений господарським судом в ухвалі від 12.09.2022 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали для надання суду доказів спливає 07.10.2022.
Натомість Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак" не виконано вимог ухвали Господарського суду Харківської області про відкриття провадження у справі від 12.09.2022 та не надано до суду жодного з документів, що зазначені в цій ухвалі.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Одними із основних засад (принципів) господарського судочинства є: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; пропорційність; розумність строків розгляду справи судом; неприпустимість зловживання процесуальними правами (п. 2, 4, 6, 10, 11 ч. 3 ст. 2 ГПК України).
Пунктами 4, 5 ч. 5 ст. 13 ГПК України передбачено, що суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов'язків.
Згідно з п. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Поряд з викладеним суд також звертає увагу, що чинний ГПК України спрямований на забезпечення своєчасності розгляду справ та правової визначеності, унеможливлення зловживання процесуальними правами та підвищення ефективності судочинства в цілому, з огляду на що встановлено точний порядок та розумні строки вчинення процесуальних дій, зазначені чіткі стадії судового процесу та розумні обмеження, в тому числі щодо подання доказів.
Враховуючи не виконання позивачем вимог ухвали Господарського суду Харківської області про відкриття провадження у справі від 12.09.2022 та не надання до суду жодного з документів, що зазначені в цій ухвалі, задля дотримання принципів господарського судочинства та з метою повного і всебічного розгляду справи, суд дійшов висновку про доцільність переходу від спрощеного позовного провадження до розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.
За таких обставин, суд за власною ініціативою вважає за необхідне розглядати справу №922/1471/22 за правилами загального позовного провадження.
Частиною 1 статті 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Згідно з ч. 7 ст. 81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Оскільки позивач не виконав вимог ухвали Господарського суду Харківської області про відкриття провадження у справі від 12.09.2022 та не надав до суду жодного з документів, що зазначені в цій ухвалі, суд вважає за необхідне витребувати їх у Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант-Пак".
Також, суд вважає за необхідне роз’яснити, що згідно з ч. 8 ст. 81 ГПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов’язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п’яти днів з дня вручення ухвали.
У противному випадку вони можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої ст. 135 ГПК України.
Керуючись статтями 2, 12, 13, 73, 80, 81, 116, 118, 120, 232 - 235, ч. 6 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Роз’яснити учасникам справи, що всі заяви, клопотання та докази мають бути подані до Господарського суду Харківської області належним чином засвідчені відповідно до ст. 91 ГПК України та ДСТУ 4163-2020.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua, а також на сайті суду (inbox@hr.arbitr.gov.ua) та за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою на офіційну адресу суду або дистанційними засобами зв`язку.
Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 20.10.2022.
Суддя |
В.І. Ольшанченко |
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.