flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДО ВІДОМА: відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полесадсервіс", 63722, Харківська обл., Куп’янський район, с. Петропавлівка, вул. Студентська, 65 А відповідача 2 фізичної особи Лебеденко Едуарда Сергійовича

03 жовтня 2023, 18:13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

Повідомлення

 

ДО ВІДОМА: відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полесадсервіс", 63722, Харківська обл., Куп’янський

район, с. Петропавлівка, вул. Студентська, 65 А

відповідача 2 фізичної особи Лебеденко Едуарда Сергійовича

 

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

 

"02" жовтня 2023 р.

м. Харків

Справа № 922/4066/23

 

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ємельянової О.О.                                                  

розглянув матеріали

позовної заяви  

 Акціонерного товариства "Райффайзен банк Аваль", 01011, м. Київ, вул. Алмазова Генерала, 4А  

 

до  

 відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полесадсервіс", 63722, Харківська обл., Куп’янський

район, с. Петропавлівка, вул. Студентська, 65 А

відповідача 2 фізичної особи Лебеденко Едуарда Сергійовича

 

про

стягнення 7 733 647,26 грн.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Райффайзен банк Аваль" звернулось до Господарського суду Харківської області із позовом до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полесадсервіс" та відповідача 2 фізичної особи Лебеденко Едуарда Сергійовича про солідарне стягнення заборгованості за договором овердрафту №015/3-КБ/2974 від 21.05.2019 року яка становить загальну суму у розмірі 7 733 647,26 грн., у тому числі 6 830 279,09 грн. – заборгованість за кредитом, 903 368,17 грн. – заборгованість за процентами.

Також до стягнення заявлені судові витрати.

Крім того, позивачем у пункті 3, 4 прохальної частини позовної заяви, заявлено клопотання про проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon. Надати можливість представнику АТ «Райффайзен Банк» - адвокату Гіндрюку Т.С., який зареєстрований з використанням електронного підпису в системі EasyCon за email: tar140309@gmail.com, взяти участь у судових засіданнях у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon. У разі неявки представника в судове засідання, провести підготовче засідання та розгляд справи без участі представника АТ «Райффайзен Банк».

Ухвалою суду від 25.09.2023 року позовну заяву  Акціонерного товариства "Райффайзен банк Аваль" (вх. № 4066/23) залишено без руху. Встановлено Акціонерному товариству "Райффайзен банк Аваль" строк на усунення недоліків позовної заяви - три дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

28.09.2023 року від позивача через канцелярію суду надійшла заява (вх. № 26366/23) про усунення недоліків, у якій останній, зокрема зазначає, що відповідно до відповіді АТ «Укрпошта» на запит АТ «Райффайзен Банк» на отримання публічної інформації № 264 від 11.09.2023 року вбачається, що у відповідності до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309, територія с. Петропавлівка Куп’янського р-ну з 27.02.2022 по 09.09.2022 віднесено до тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України та з 07.10.2022 року - до території активних бойових дій. Отже, з огляду на викладене, АТ «Укрпошта» повідомило, що тимчасово припинило свою роботу відділення поштового зв'язку 63722 у зв’язку з неможливістю надання послуг населенню. Викладене за твердженнями позивача свідчить про об’єктивну неможливість останнього надати суду опис вкладення у цінний лист, який формується при відправлення листа Укрпоштою. Також зазначає, що якщо б позивачу не було відомо про поштову скриньку відповідачів, позивач взагалі б не мав можливості направити копії позовної заяви з доданими до неї документами. При цьому, позивачем надано докази направлення сканкопії позовної заяви та доданих до неї документів на електронну поштову скриньку відповідача 1 та відповідача 2, а саме e-lebedenko@ukr.net.

Частиною 1 статті 4 Господарського процесуального кодексу України визначено, що право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Відповідно до чистини 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов’язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Беручи до уваги вищезазначене, позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк.

У відповідності до вимог частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно вимог частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до приписів частин 1, 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Як вбачається з матеріалів справи, дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у статті 12 Господарського процесуального кодексу України. У даному разі, з огляду на предмет спору в даній справі (стягнення 7 733 647,26 грн.), справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України. Обставини справи, що згідно частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, з урахуванням чого, суд дійшов висновку про необхідність прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/4066/23 за правилами загального позовного провадження.

Крім того, Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року "Про введення воєнного стану в Україні", у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року станом на 30 діб, строк дії якого в подальшому продовжувався відповідними Указами Президента Україна та триває й на теперішній час.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2022 року  за № 1668/39004) с. Петропавлівка Петропавлівської сільської територіальної громади з 07.10.2022 року віднесено  території активних бойових дій.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, місцезнаходженням відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю "Полесадсервіс" є - 63722, Харківська обл., Куп’янський район, с. Петропавлівка, вул. Студентська, 65 А, відповідача 2 - фізичної особи Лебеденко Едуарда Сергійовича також село Петропавлівка, Куп’янського району, Харківської обл., що з 07.10.2022 року віднесено території активних бойових дій.

Отже у відділень Укрпошти відсутні можливості доставки пошти як відповідачу 1 так і відповідачу 2.

При цьому, частиною 4 статті 122 Господарського процесуального кодексу України визначено, що відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. В оголошенні про виклик вказуються дані, зазначені в частині першій статті 121 цього Кодексу.

На підставі викладеного, та оскільки місцезнаходження відповідача 1 та відповідача 2 віднесено  території активних бойових дій, повідомлення судом відповідачів про розгляд справи слід здійснювати через оголошення на офіційному веб-сайті Судової влади України, а також за електронною поштою, повідомленою позивачем: e-lebedenko@ukr.net.

Щодо клопотання позивача викладеного у пункті 3 прохальної частини позовної заяви про проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon. Надати можливість представнику АТ «Райффайзен Банк» - адвокату Гіндрюку Т.С., який зареєстрований з використанням електронного підпису в системі EasyCon за email: tar140309@gmail.com, взяти участь у судових засіданнях у даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог частин 1-5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). При цьому, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

За приписами до п.п.1-4 Розділу ІІІ Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом ДСА України від 23.04.2020 року № 196 (далі - Порядок) для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Відповідно до пункту 2 Розділу ІІІ Порядку рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

Враховуючи вищевикладене, у Господарського суду Харківської області наявна можливість забезпечення проведення судового засідання у даній справі дистанційно, виключно за допомогою спеціального програмного забезпечення - Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ).

При цьому суд зазначає, що суди повинні забезпечувати безпеку учасників судового провадження, запобігти створенню перешкод для реалізації ними права на судовий захист та визначених законом процесуальних прав в умовах воєнного стану, коли реалізація учасниками справи своїх прав і обов`язків є суттєво ускладненою.

У зв'язку із чим, та з метою всебічного, повного, об’єктивного розгляду справи, задля забезпечення принципу змагальності, з огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю та безпеці учасників справи, суд вважає за доцільне частково задовольнити  викладене у пункті 3 прохальної частини позовної заяви клопотання позивача про проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, та забезпечити участь позивача у підготовчому засіданні у справі № 922/4066/23 призначеному на 25 жовтня 2023 року о(б) 12 годині 30 хвилин, в режимі відеоконференції поза межами приміщення Господарського суду Харківської області з використанням власних технічних засобів за допомогою Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ).

Керуючись статтями 12, 177, 178, 181, 182, 184, 197, 232, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

  1.  Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

1.2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

  1. Підготовче засідання призначити на 25 жовтня 2023 року о 12:30.
  2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022,  місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під’їзд, 1-й поверх, зал № 113.
  3. 4. З метою доведення даної ухвали до відома відповідач1 та відповідача 2 опублікувати її текст на офіційному веб-порталі судової влади України, та направити на адресу електронної пошти: e-lebedenko@ukr.net.
  4. Встановити відповідачам строк у 15 (п'ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов.

5.1. Зобов'язати відповідачів надіслати (надати) відзив на позов та додані до нього документи позивачу одночасно з надісланням (наданням) такого відзиву до суду. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист (частина 5 статті 165 Господарського процесуального кодексу України).

5.2. Встановити відповідачам 5 (п'ятиденний) строк з дня отримання відповіді на відзив для подання до суду заперечень відповідно до вимог статті 167 Господарського процесуального кодексу України, та із доказами направлення їх іншим учасникам справи (з описом вкладення).

  1. Встановити позивачу 5 (п'ятиденний) строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання до суду відповіді на відзив.

6.1. Зобов'язати позивача надіслати (надати) відповідь на відзиви відповідачу одночасно з надісланням (наданням) такої відповіді на відзив до суду. Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист.

6.2. Зобов'язати позивача додатково повідомити відповідачів про відкриття судом провадження у справі за усіма відомими засобами зв'язку, у тому числі і шляхом телефонного зв'язку, докази надати до суд у строк по 20.10.2023 року.

  1. Частково задовольнити  викладене у пункті 3 прохальної частини позовної заяви клопотання позивача про проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

7.1. Підготовче засідання у справі, призначене на "25" жовтня 2023 р. о(б) 12:30 год., за наявності технічної можливості, провести в режимі відеоконференції шляхом використання Підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС (vkz.court.gov.ua).

7.2. Попередити представника позивача про те, що відповідно до вимог частин 5, 11 статті 197 Господарського процесуального кодексу України: - ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; - використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку; - участь у відеоконференції забезпечується з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді; - для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; - очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

7.3. Суд звертає увагу представника позивача, що задля прийняття участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно завчасно:

- зареєструватися в Підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС, розміщеній за посиланням vkz.court.gov.ua, та повідомити суду електронну адресу, яка використана ним для реєстрації в Системі;

- надати до суду докази у підтвердження повноважень особи, яка братиме участь у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції.

7.4. В частині клопотання позивача викладеного у пункті 3 прохальної частини позовної заяви про проведення підготовчого судового засідання та судового розгляду даної справи у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи EasyCon - відмовити.

  1. Участь учасників справи у підготовчому засіданні є обов'язковою.

8.1. Повноваження учасників справи оформити у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

  1. Звернути увагу учасників справи, що:

9.1. Заяви та клопотання у тому числі заяви та клопотання з процесуальних питань, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України, та із доказами направлення їх іншим учасникам справи (з описом вкладення).

9.2. Документи у підтвердження повноважень представників (довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження) подаються до суду із клопотанням про долучення його (їх) до матеріалів справи.

9.3. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов'язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). Докази такого надіслання надати суду, із описом вкладеного у цінний лист.

9.4. Звернути увагу учасників справи на порядок подання доказів, встановлений у статті 80 Господарського процесуального кодексу України, та наслідки неподання їх та доказів їх направлення іншим учасникам справи, а також на загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені статті 170 Господарського процесуального кодексу України.

9.5. Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду заяви за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання відповідно до вимог частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу  України.

  1. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою або дистанційними засобами зв`язку.
  2. Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.
  3. Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.

12.1. Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України.

12.2. Суд зазначає, що учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Ухвала підписана 02 жовтня 2023 року.

Суддя

 

     О.О. Ємельянова