flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Практика врегулювання спорів за участю судді в господарському судочинстві

01 липня 2020, 14:41

 24-25 червня 2020 року судді господарського суду Харківської області взяли участь у семінарі в дистанційному режимі, організованому Національною школою суддів України, провели семінар для суддів на тему: «Врегулювання спорів за участю судді в господарському судочинстві».

 Від господарського суду Харківської області участь у семінарі взяли Аюпова Рано Мухтарівна та Жельне Сергій Чеславович.

 

 Викладачами семінару були: суддя –спікер господарського суду Харківської області Тетяна Гребенюк, судді Дмитро КраткоАндрій Потапенко Омельян Олексій, начальниця відділу підготовки викладачів (тренерів)-радниця Ольга Шаповалова, заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Андрій Маслюк та викладачка відділу підготовки викладачів (тренерів) Юлія Герус.

 Програма семінару складалася із 3 модулів:

Модуль 1. “Врегулювання спору за участю судді: історичний екскурс, міжнародна практика, відмінність від медіації. Принципи та переваги процедури”;

Модуль 2. “Психологічні аспекти ВСС”;

Модуль 3. “Порядок та умови проведення ВСС у господарському судочинстві”.

 У процесі навчання учасники та учасниці семінару засвоїли відповідний алгоритм проведення процедури ВСС, а також оволоділи  новими знаннями та навичками щодо юридичних і психологічних прийомів (засобів) для врегулювання спору між сторонами за участю судді.

 Під час семінару судді детально опрацювали теоретичний матеріал та виконали творчі завдання, що допоможуть зрозуміти переваги врегулювання спорів за участю судді та набути вмінь і навичок застосування цієї процедури на практиці.

 Наприкінці другого дня дистанційного навчання відбувся вебінар на платформі zoom, де учасники й учасниці змогли обговорити актуальні питання з досвідченими тренерами.

Інформацію використано з офіційного сайту Національної школи суддів України