flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація про результати роботи господарського суду Харківської області у І півріччі 2014 року

18 липня 2014, 10:25
 
Згідно статистичних показників роботи господарського суду Харківської області у І півріччі 2014 року:
- суб’єктами господарювання, прокурорами, органами державної влади та місцевого самоврядування на розгляд суду подано 4159 позовів та інших заяв;
- прийнято до розгляду 3536 позовів та інших заяв;
- закінчено провадження у 3358 справах та ще у 16 справах судові рішення переглянуті за нововиявленими обставинами;
Структуру розглянутих господарським судом у І півріччі 2014 року справ та інших заяв склали:
•        справи з майнових спорів, які виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав – 1716 справ, заяв (або 51,1% від загальної кількості вирішених справ);
•        спори про банкрутство – 1031 справа, заява (або 30,7%);
•        справи зі спорів, що виникають при укладенні, зміні, розірванні або визнанні недійсними договорів складають – 157 справ, заяв (або 4,7%);
•        спори, що виникають з земельних відносини – 189 справ, заяв (або 5,6%);
•        спори між господарським товариством та його учасником, що виникають з корпоративних відносин – 36 (або 1,1%);
•        спори пов’язані із захистом права на об’єкт інтелектуальної власності – 6 справ (0,2%);
•        з інших позадоговірних немайнових спорів, що не враховані у вищезазначених категоріях – 223 справ (або 6,6%).
За результатами розгляду справ господарським судом Харківської області прийнято 1814 рішень по суті заявлених вимог, у тому числі 1494 рішення про повне або часткове задоволення позовних вимог. При цьому, із заявлених до стягнення 3,5млрд.грн. на користь позивачів присуджено до стягнення грошові кошти в розмірі 1,5млрд.грн. З цієї суми 12,5млн.грн. стягнуто за позовами прокурорів.
Загальна сума судового збору, що присуджена до стягнення в доход держбюджету та сплачена заявниками у звітному періоді, становить 12,9млн.грн.
В господарському суді запроваджено систему «Електронний суд». За допомогою даної системи учасники судового процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
З метою покращення роботи, забезпечення права громадян на доступ до правосуддя у господарському суді запрацювала телефонна "гаряча лінія" +38(057) 705-14-44, за допомогою якої усі бажаючі оперативно отримують всю необхідну інформацію, що стосується організації роботи суду в цілому.
Також, у господарському суді учасникам судового процесу надається інформація щодо руху розгляду заяв, скарг, клопотань за телефонами інформаційної служби: +38(057) 703-47-19, +38(057) 757-44-18.
Із загальних питань та для надсилання запитів на інформацію можна звернутися і на електронну пошту господарського суду Харківської області: inbox@hr.arbitr.gov.ua.  
Господарським судом постійно ведеться робота по наповненню офіційного сайту суду (http://hr.arbitr.gov.ua/sud5023/), суттєво збільшується обсяг інформації, що розміщується на ньому. За допомогою сайту суду відвідувачі можуть дізнатися, зокрема, про дату і час всіх справ, що призначені до розгляду, реквізити сплати судового збору, новини та події суду, а також інші цікаві та корисні відомості про організацію роботи суду.
В господарському суді встановлено обладнання відео конференц-зв’язку, яке забезпечує роботу в режимі відеокоференції під час розгляду справ. Зокрема, за допомогою системи відео конференц-зв’язку учасникам судового процесу, які знаходяться поза межами м. Харкова, забезпечується участь в судовому засіданні, що позитивно впливає на реалізацію наданих їм процесуальних прав, а також сприяє оперативності розгляду господарських спорів, оскільки усувається необхідність зайвого відкладення судового розгляду через неявку сторін.
Нагадуємо, що згідно ст. 74-1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням інших учасників судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
В господарському суді у звітному періоді проведено «кругли столи» з питань:
- заповнення декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та іншими особами;
- застосування Конституції України під час розгляду спорів в господарському суді.
Також організовано проведення Дня відкритих дверей, в якому взяли участь студенти І та ІІ курсів Інституту підготовки кадрів для органів юстиції Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».
В червні 2014 року в проведено добровільне анонімне опитування відвідувачів суду, в якому взяли участь 140 респондентів. Відвідувачі оцінили організацію роботи господарського суду за п’ятибальною шкалою. Отримані результати будуть враховані задля удосконалення роботи суду.
З метою підвищення кваліфікації судді господарського суду та працівники апарату суду проходили підготовку у Харківському регіональному відділенні Національної школи суддів України. Також судді брали участь і в спільних заняттях в системі вдосконалення професійної підготовки суддів на базі Харківського апеляційного господарського суду.
Неодноразово судді господарського суду брали участь у семінарах, які проводилися судовими та іншими державними органами, щодо окремих питань застосування чинного законодавства та судової практики.
В господарському суді регулярно проводяться заняття в системі вдосконалення професійної підготовки працівників апарату господарського суду Харківської області, на яких обговорюються новини законодавства та судової практики.