Господарський суд Харківської області, враховуючи Висновки № 6 (2004) та № 7 (2005) Консультативної ради європейських суддів, з метою інформування громадськості про діяльність суду, підвищення загального рівня правової культури, започаткував програму «Відкритість».
В межах даної програми 26-28 січня 2015 року відбувся ознайомчий візит до господарського суду Харківської області студентів 2-3 курсів Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Ознайомчий візит студентів мав насичений розклад - починаючи з отримання базової інформації (щодо значення, завдань та функцій суду в системі органів державної влади, особливостей функціонування господарських судів в системі судової влади) та закінчуючи практичними знаннями з питань роботи суду та реалізації права на судовий захист в господарському суді.
Куратором такого заходу в межах Програми «Відкритість» була суддя господарського суду Харківської області Суярко Т.Д., яка, зокрема, пояснювала основні засади роботи суду та судового процесу; відповідала на безліч запитань, що виникали у студентів під час візиту.
За три дні візиту в межах Програми «Відкритість» студенти відвідали судові засідання в господарському суді Харківської області та Харківському апеляційному господарському суді; ознайомились з роботою канцелярії та архіву суду, а також роботою секретаря судового засідання та помічника судді.
Помічник судді господарського суду Харківської області Люшня Н.А., зокрема,розповіла про роботу секретаря судового засідання, продемонструвала порядок формування судових справ.
Помічник судді господарського суду Харківської області Шевчук Ю.В., в тому числі, розповіла студентам про роботу канцелярії та архіву суду, пояснила їх значення для учасників судового процесу. Студенти змогли наглядно побачити умови роботи канцелярії та архіву.
Окрім того, студенти прийняли участь в змодельованому судовому засіданні під головуванням Суярко Т.Д., в якому змогли відчути себе в якості учасників судового процесу, відтворити процес розгляду справи судом наживо.
Наприкінці візиту студентів чекала кава з головою господарського суду Харківської області Усатим В.О., під час якої вони змогли з ним відкрито поспілкуватися, поділитися власними враженнями від побаченого.
Результати анонімного опитування студентів після проведення ознайомчого візиту свідчать, що останнім такий візит був корисним, слугував зближенню з судовою владою, утвердженню принципу відкритості правосуддя. Очікування студентів від програми виправдалися, а враження про засади функціонування суду, судової влади, про судочинство відповідали їх уявленню або навіть покращились.