flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Перший тренінг в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні"

14 вересня 2015, 12:11
8-10 вересня 2015 року на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект) відбувся перший тренінг для суддів господарських судів, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності. Від господарського суду Харківської області участь у тренінгу взяла суддя Калантай Майя Віссаріонівна.
З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова та Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро. Як зазначив Пабло Роденас, основна увага Проекту зосереджена на аналізі як міжнародного так і українського законодавства з питань інтелектуальної власності, посиленні інституційного потенціалу відповідних державних установ та вдосконаленні правової охорони й захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Крім того, це перший тренінг в рамках Проекту для суддів господарської юрисдикції, сконцентрований на питаннях торгових марок, промислових зразків, патентного, авторського та суміжних прав. Патрісія Гарсія-Ескудеро висловила впевненість, що успішна співпраця з українськими колегами в рамках Проекту є запорукою впровадження в Україні найкращих європейських практик у сфері охорони інтелектуальної власності. У свою чергу, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова відзначила своєчасність та важливість якісного співробітництва з одним із провідних європейських патентних відомств, особливо в складний період перетворень та реформ в економічній і політичній сферах України.
У заході взяли участь судді та працівники апарату Вищого господарського суду України, представники Київського, Донецького, Львівського, Одеського, Рівненського, Харківського апеляційних господарських судів, а також господарських судів міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.
Тренінг складався з 8 модулів, зокрема: "Промислова власність"; "Торговельна марка. Директива та регламент про торговельну марку спільноти"; "Абсолютні підстави відмови"; "Відносні підстави відмови. Порушення прав. Процедури захисту прав"; "Промисловий зразок. Директива та регламент про промисловий зразок спільноти"; "Патентне право"; "Авторське та суміжні права".
Теми модулів для своїх українських колег представили іноземні гості - суддя господарського суду м. Аліканте (Іспанія) Луіс Антоніо Солер, суддя апеляційного господарського суду м. Мадрид Альберто Аррібас та начальник відділу міжнародної співпраці і співпраці з судами Сільвія Наварес. Вони розповіли теоретичні аспекти правового регулювання відповідних відносин в ЄС, а також акцентували увагу на судовій практиці Європейського Суду щодо розгляду спорів, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності та навели цікаві приклади з власного досвіду.
Під час тренінгу Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро зосередила увагу аудиторії на взаємодії відомства з малим і середнім бізнесом, роботі електронних сервісів з реєстрації заявок, поділилася досвідом проведення інформаційних кампаній та масових заходів, присвячених правовій охороні інтелектуальної власності.
Також, Патрісія Гарсія-Ескудеро представила учасникам заходу презентацію щодо напрацювань Іспанією у сфері правової охорони інтелектуальної власності за останні роки. Вона розповіла українським фахівцям з інтелектуальної власності про організаційну структуру та основні засади діяльності її підприємства, наголосивши на тісній міжвідомчій співпраці з іншими державними органами, зокрема, правоохоронними структурами та митницею.
Насамкінець постійний радник Проекту Пабло Роденас ознайомив присутніх з програмою наступного тренінгу для представників господарських судів України, який планують провести в листопаді 2015 року.
http://sips.gov.ua/ua/08-10092015-seminar