30 жовтня 2015 року судді господарського суду Харківської області взяли участь у спільних заняття в системі вдосконалення професійної підготовки суддів на базі Харківського апеляційного господарського суду.
До участі були залучені науковці, судді господарських судів Харківського та Донецького апеляційного округу.
Перша частина занять була присвячена питанням призначення і проведення судових експертиз у господарських справах.
В якості доповідача було запрошено директора Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С. Бокаріуса Лозового Андрія Івановича, який повідомив про напрямки діяльності очолюваної ним установи, а також надав слухачам практичні поради щодо підготовки матеріалів для проведення експертизи.
Суддя Харківського апеляційного господарського суду Россолов В’ячеслав Володимирович доповів про практику використання висновків судових експертиз як засобів доказування у господарському процесі.
В другій частині учасникам занять було запропоновано до розгляду питання щодо поведінки судді при вчиненні учасниками судового процесу у судовому засіданні дій, що свідчать про неповагу до суду, а також щодо повноважень господарського суду по притягненню до адміністративної відповідальності за неповагу до суду.
З доповіддю на вказану тему виступив кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Лученко Дмитро Валентинович, який зазначив, що притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб за прояв неповаги до суду є не правом, а обов’язком суду. Науковець також відмітив, що ні Кодекс України про адміністративні правопорушення, ні Господарський процесуальний кодекс України (як і інші процесуальні закони) не передбачають необхідності складання протоколу про адміністративне правопорушення у випадках вчинення дій, що свідчать про неповагу до суду.
Суддя Харківського апеляційного господарського суду Здоровко Людмила Миколаївна визначила способи та порядок реагування господарськими судами на порушення законності під час розгляду господарських справ.