18 грудня 2015 року в місті Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція "Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини", приурочена до п’ятої річниці створення Національної школи суддів України.
Від господарського суду Харківської області присутніми були: заступник голови господарського суду Харкіської області Бринцев Олексій Васильович та член Ради суддів України, суддя господарського суду Харкіської області Суярко Тетяна Дмитрівна.
Захід організований спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя" за участі спільного проекту ЄС-РЄ “Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні”. Основною метою конференції був обмін думками та досвідом щодо впровадження стандартів захисту прав людини при здійсненні правосуддя та стосовно кращих світових практик суддівської освіти.
У ході конференції були обговорені перспективні напрями та методи вдосконалення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу, особливості захисту прав громадян у різних інстанціях та юрисдикціях судочинства, у тому числі через призму застосування Європейської конвенції з захисту прав людини та основоположних свобод.
Серед учасників конференції – судді всіх юрисдикцій, судді Європейського суду з прав людини, українські та міжнародні експерти, науковці, представники міжнародних і неурядових організацій.
У ході відкриття конференції з вітальними словами до її учасників, колективу Національної школи суддів України звернулись Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас Верба, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Голова офісу Ради Європи в Україні Посол Владімір Рістовскі, Голова Верховного Суду Ярослав Романюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло.
Під час першої сесії конференції її учасники проаналізували тенденції та виклики суддівської освіти в Україні. Друга сесія конференції була присвячена міжнародним стандарти суддівської освіти. У рамках заходу відбулось також урочисте підписання угоди про співпрацю Національної школи суддів України з Вищою школою юстиції Грузії.
На завершення конференції ректор Микола Оніщук відзначив тих учасників конференції, чий вклад у розвиток суддівської освіти став особливо вагомим, Почесними відзнаками Національної школи суддів України.