flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підсумки конкурсу «Суд майбутнього»

20 травня 2016, 15:26

Підсумки конкурсу «Суд майбутнього»

19 травня у м. Харкові, в Івент-центрі «Фабрика» Fabrica.space пройшов фінальний раунд конкурсу на кращий проект реформи судової системи України «Суд майбутнього».

З нагоди 25-річчя створення системи господарських судів господарським судом Харківської області спільно з Харківською обласною організацією Союзу юристів України та Науково-дослідним інститутом правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрНУ було запрошено усіх небайдужих створити образ суду завтрашнього дня.

Метою конкурсу було залучення широкого кола фахівців та громадськості до формування концепції судочинства, заснованої на новітніх інформаційних технологіях, які дозволяють забезпечити високу якість та ефективність судочинства, а також зручність взаємодії судової влади і суспільства.

Конкурс був оголошений 15 грудня минулого року та до 1 березня поточного року приймались проекти з пропозиціями різних реформ в судовій системі. З понад 30 проектів, що надійшли до журі, до фіналу пройшло всього 8. Іх автори отримали запрошення для публічного захисту своїх робіт у межах регламенту 10-15 хвилин.

Було сфомовано журі, до складу якого увійшли: голова господарського суду Харківської області Усатий Віталій Олександрович, заступник голови господарського суду Харківської облатсі Бринцев Олексій Васильович, член Ради суддів України, суддя-спікер господарського суду Харківської області Суярко Тетяна Дмитрівна, заступник голови господарського суду Хотенець Павло Васильович, голова Харківської обласної оранізації Союзу юристів України Кривобок Володимир Васильович, в.о заступника директора з наукової роботи НДІ правового забезпечення інноваційного розвитку НАПрН України Мороз Микола Володимирович. Захід відкрили вітальними словами члени журі, побажавши перемоги найсильнішим і найдостойнішим.

При підведенні підсумків експертна рада зіткнулась з непростим вибором. Всі вісім проектів, представлені учасниками, виявились цікавими кожен по-своєму. Були презентовані пропозиції щодо впровадження електронної системи таймінгу судових засідань з метою підвищення ефективності роботи національних судових органів, створення інституту мирових суддів, як способу підвищення ефективності українського судочинства, створення системи електронного реєстру договорів та електронного судового кабінету, необхідності відображення робочого статусу суддів в online режимі.

Публічний захист робіт викликав великий інтерес і дискусію не тільки серед конкурсантів, а й інших учасників заходу. Журі, яке провело голосування за «закритими дверима», виходило з оригінальності робіт, з одного боку, і практичної можливості реалізації пропозицій, з іншого.

В результаті перемогу здобув студент 2 курсу Інституту прокуратури і кримінальної юстиції НЮУ імені Я. Мудрого Рубцов Станіслав Сергійович, який представив якісно продуману концепцію проекту «Інноваційні технології в механізмі забезпечення транспарентності судової влади».

Друге місце одержав старший партнер ЮФ "Ukrainian legal consulting group" Остапенко Дмитро Миколайович «Обґрунтування необхідності впровадження електронної системи таймінгу судових засідань з метою підвищення ефективності роботи національних судових органів», третє місце журі присвоїло аналітику комп'ютерних систем відділу статистики Департаменту підтримки та супроводу програмного забезпечення Державного підприємства "Інформаційні судові системи" Вайвалі Ганні Вікторовні «Інформаційні технології комунікації між судом та учасниками судового процесу, між судом та іншими державними органами». Ще одну роботу відзначили члени журі. Це проект к.ю.н., юриста ТОВ "МА КОНСАЛТИНГ" Кохан Валерії Павлівни та к.соц.н., доцента кафедри соціології та політології Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого Підкурової Ірини Валеріївни «Метод карток громадянського звітування як інструмент оцінювання та моніторингу судової влади».

Почесні грамоти та призи переможцям та учасникам конкурсу вручив голова господарського суду Харківської області Усатий Віталій Олександрович. Фіналістів конкурсу нагородили інтелектуальними, цікавими і креативними призами та їх роботи будуть опубліковані в Міжнародному фаховому електронному виданні «Право та інноваційне суспільство» НДІ ПЗІР НАПрНУ. Переможець конкурсу отримав приз від партнерів конкурсу «Суд майбутнього» – Компанії «ЛІГА: ЗАКОН» – користування системою аналізу судових рішень VERDICTUM (протягом 6 місяців).Голова господарського суду Харківської області Усатий Віталій Олександолвич привітав переможців, подякував учасникам конкурсу та присутнім за проявлений інтерес і участь, за те, що поділились своїми думками, яким же повинен бути суд майбутнього. Всі пропозиції переможців конкурсу будуть проаналізовані та узагальнені. Учасники висловили надію, що конкурс «Суд майбутнього» буде продовжено в наступному році.