flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Доступність людей з особливими фізичними потребами до правосуддя

01 серпня 2016, 17:13
    29 липня 2016 року відбулась зустріч представників громадських організацій з представниками судової системи Харкова. Темою для обговорення була доступність людей з інвалідністю до правосуддя. Захід відбувся у малій залі Харківської міської ради.
    Мета заходу: оприлюднення даної інформації для налагодження діалогу між органами правосуддя і громадськістю та вироблення рекомендацій і пропозицій щодо законодавчих, інституційних та організаційних заходів і нововведень для покращення функціонування судових інституцій та рівного доступу до них громадян з особливими фізичними потребами.
   Провела зустріч заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, питанням доступності місто займається вже понад 15 років, і за цей час багато чого було зроблено. Зараз разом з людьми з інвалідністю вивчається проблема доступності правосуддя.
   Також голова Харківської громадської організації незрячих юристів Олег Лепетюк запропонував представникам судової системи приймати людей з інвалідністю не тільки в прийомні дні.
    Детально розповіли про 9 ознак, які впливають на повну та універсальну доступність соціальної інфраструктури для усіх категорій громадян: безпроблемне пересування по прилеглій території; наявність визначених місць для паркуання автомобілів людей з інвалідністю якнайближче до входу у будинок; входи/виходи, двері; доступний і безпечний заїзд у приміщення, сходи/пандуси; відсутність порогів, широкі двері, широкі коридори; доступність до усіх поверхів у приміщенні(ліфти, ескалатори, пандуси тощо), наявність доступних і пристосованих для неповносправних санітарно-гігієнічних приміщень: туалету, душової; доступні для людей у візках таксофони, банкомати різноманітні торгові автомати; означення місцезнаходження (піктограми, озвучання інформації).
    Доступ до правосуддя є основним ключовим кро­ком до захисту та створення рівних умов розвитку цільової групи в інших сферах життя суспільства. Отримуючи належний судовий захист, особи з особливими фізичними по­требами зможуть реалізувати норми задекларовані в українському та міжнародному за­конодавстві, що стосуються їх захисту та соціальної адаптації.
 
 
 
 
Фотоматеріал використаний з офіційного сайту Харківської міської ради