Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
13–17 березня 2017 року в місті Харкові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено підготовку суддів місцевих господарських судів.
Підготовку проходили судді господарських судів Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Харківської областей.
Від Господарського суду Харківської області участь у підготовці взяли судді Аріт К.В., Ємельянова О.О., Жельне С.Ч., Жиляєв Є.М., Макаренко О.В., Пономаренко Т.О., Рильова В.В. та Яризько В.О.
Заступник голови Господарського суду Харківської області Бринцев Олексій Васильович обговорив зі слухачами питання доказування в господарському судочинстві та формалізації електронних доказів у господарському процесі.
Заняття щодо особливостей розгляду певних категорій судових справ (спори, що виникають із договорів поставки; спори про стягнення орендної плати тощо) провели досвідчені судді Харківського апеляційного господарського суду Володимир Пушай, Валентина Лакіза та Ніна Пелипенко.
Доцент кафедри культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Василь Пивоваров розповів про унормованість державної мови, проілюстрував складні випадки слововживання, звернув увагу на правильність укладання юридичних документів.
15 та 16 березня 2017 року місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України в межах підготовки суддів місцевих господарських судів проведено два тематичних тренінги. Тренінг на тему: “Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини” провели судді Харківського апеляційного господарського суду Ярослава Білоусова, Лариса Бородіна та суддя господарського суду Луганської області Олена Фонова. Захід було розпочато з опитування слухачів щодо очікувань від участі у тренінгу та ознайомлення з навчальними цілями. Виконання слухачами індивідуального завдання за попередньо опрацьованими рішеннями Європейського суду з прав людини було проведено за допомогою клікерів із подальшими коментарями та висновками тренерів. Також у ході інтерактивної дискусії з використанням фліп-чарту та роздаткових матеріалів було обговорено зміст і мету статті 1 Першого протоколу, основні принципи, понятійний апарат та критерії втручання. Під час фінального тестування за результатами тренінгу слухачі вдруге скористувались системою клікер-опитування та підкреслили корисність і цікавість такого навчального інструмента.
Тренінг на тему: “Суддівська етика. Доброчесність” провели суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Зоя Кононенко та суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Тетяна Штих. Цей тренінг також було проведено в інтерактивній формі з використанням сучасних навчальних технологій. Слухачі обговорили три міні-лекції на теми: “Природа суддівської етики. Принципи суддівської етики відповідно до міжнародних стандартів та національного законодавства”, “Поведінка судді під час здійснення правосуддя” та “Принципи і стандарти етичної поведінки в позасудовій діяльності судді”. Під час занять викладачами було використано відеоматеріали, запропоновано індивідуальні та групові завдання, практичні вправи.
Використано інформацію з сайту Національної школи суддів України: http://www.nsj.gov.ua/ua/news/pidgotovka-suddiv-mistsevih-gospodarskih-sudiv/; http://www.nsj.gov.ua/ua/news/tematichni-treningi-dlya-suddiv-mistsevih-gospodarskih-sudiv/.