flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Судді вдосконалили знання нових норм українського правопису в судочинстві

19 серпня 2019, 15:57

 16 серпня 2019 року в місті Харкові місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України  провело семінар для суддів місцевих  судів: “Українське ділове мовлення”.

 Судді господарського суду Харківської області взяли участь у семінарі.

 Семінар відкрила директорка регіонального відділення Валентина Коржик,  яка ознайомила учасників і учасниць з метою і регламентом семінару.

 Під час семінару судді підвищили рівень загальномовної підготовки, здобули практичні  уміння та навички  оформлювання  процесуальних документів  відповідно до мовних норм і чинних стандартів, поглибили свої знання щодо законодавчих та нормативно–стильових основ професійного спілкування, а також уміння правильно вживати словосполучення та чужомовні слова. 

 Василь Пивоваров, доцент кафедри культурології Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат філологічних наук акцентував увагу суддів на основних тенденціях розвитку української мови в реаліях сьогодення, обговорив з присутніми причини, які зумовили внесення змін до українського правопису. Велика увага була приділена застосуванню нових правил у діловому мовленні, у сфері юриспруденції. Окрім інтерактивних міні–лекцій, для закріпленні отриманої інформації суддям було запропоновано виконання різноманітних індивідуальних  завдань. Наприкінці семінару Василь Пивоваров провів експрес–опитування за допомогою електронної системи клікерів і відповів на запитання суддів.

 На завершення заняття було проведено анкетне опитування слухачів і слухачок щодо корисності семінару. Судді обмінялися враженнями та думками зі своїми колегами. Кожен суддя, який був присутній на семінарі, отримав Сертифікат Національної школи суддів України.

Інформацію використано з офіційного сайту Національної школи суддів України