flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Господарський суд Харківської області повернув у власність держави захисну споруду цивільної оборони

28 серпня 2019, 12:39

 Господарський суд Харківської області задовольнив позов Харківської місцевої прокуратури № 3 на користь держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна по Харківській області до Приватного акціонерного товариства «Вімм-Білль-Данн Україна» про визнання права власності на приміщення за державою.

 За компанією з виробництва молочної продукції було зареєстровано право на майновий комплекс, до складу якого увійшла нежитлова будівля підвалу, яка є спорудою цивільної оборони площею понад 1000 кв.м. Приміщення є "сховищем", яке може вмістити до 600 осіб, забезпечивши їх укриття в разі військової (терористичної) небезпеки.

 ПАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» зареєструвало право власності з порушенням вимог ст. 5 ЗУ «Про приватизацію державного майна, а також ч. 12 ст. 32 Кодексу цивільного захисту України, згідно з якими захисні споруди цивільного захисту державної та комунальної власності не підлягають приватизації.

 «Захисна споруда цивільної оборони є об'єктом державної власності, що унеможливлює визнання за іншим суб'єктом господарювання права власності на нього. Реєстрація права власності не за державою порушує інтереси в сфері обороноздатності, забезпечення захисту цивільного населення для збереження їх життя та здоров'я від військової агресії», - пояснили в пресі-служба суду.

 Суд задовольнив позов і визнав за державою в особі Регіонального відділення Фонду державного майна по Харківській області право власності на захисну споруду цивільної оборони.

Адреса матеріалу: "Вечерний Харьков"