flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури про розірвання договору оренди землі водного фонду

03 вересня 2019, 10:54

 Господарський суд Харківської області задовольнив позов Первомайської місцевої прокуратури в особі Харківської обласної державної адміністрації до ТОВ «Олександрівське рибне господарство» про розірвання договору оренди землі водного фонду на території Катеринівської сільської ради Сахновщинського району Харківської області, загальною площею понад 1,5 га.

 Сахновщинська районна державна адміністрація та ТОВ «Олександрівське рибне господарство» уклали договір оренди несільськогосподарського призначення земель водного фонду зі ставками строком на 49 років. Проте підприємство не проводило ніякої господарської діяльності на орендованих земельних ділянках та не сплачувало орендну плату. Несплата протягом тривалого періоду оренди позбавляє надходження коштів з орендної плати за землю до місцевого бюджету.

 Статтею 96 Земельного кодексу України закріплено обов’язки землекористувачів, до яких належить обов’язок щодо своєчасної сплати земельного податку або орендної плати. Систематична тривала несплата орендної плати за договором є підставою для його припинення шляхом розірвання, внаслідок чого земельна ділянка підлягає поверненню позивачу у стані, в якому вона була одержана

 Суд вирішив розірвати договір оренди землі, укладений між Сахновщинською районною державною адміністрацією та Олександрівським рибним господарством.

Адреса матеріалу: "Вечерний Харьков".