flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Удосконалення у сфері банкрутства: аналіз процедур обговорили на конференції у Харкові

03 лютого 2020, 15:35
СУД ИНФО

Адреса матеріалу: СУДЕБНО-ЮРИДИЧЕСКАЯ ГАЗЕТА

Удосконалення у сфері банкрутства: аналіз процедур обговорили на конференції у Харкові

12:30, 3 ФЕВРАЛЯ 2020
На базі Східного апеляційного господарського суду правники, представники суддівського корпусу, арбітражні керуючі відобразили комплекс найбільш актуальних питань удосконалення у сфері банкрутства.
Удосконалення у сфері банкрутства: аналіз процедур обговорили на конференції у Харкові
 

31 січня 2020 року на базі Східного апеляційного господарського суду правники, представники суддівського корпусу, що практикують у сфері банкрутства, арбітражні керуючі обговорили комплекс найбільш актуальних питань удосконалення в сфері банкрутства: аналіз нових процедур.

Організаторами конференції виступили Господарський суд Харківської області, Східний апеляційний господарський суд, Проект Європейського Союзу «Право-Justice» та Національна асоціація арбітражних керуючих України.

Вступними словами із побажаннями натхнення, плідної співпраці та успіхів роботу конференції відкрили голова Східного апеляційного господарського суду Павло Тихий та голова Господарського суду Харківської області Віталій Усатий. Також привітали учасників конференції голова Національної асоціації арбітражних керуючих України Микола Лукашук та національний експерт Проекту Європейського Союзу «Право-Justice» Ірина Жаронкіна.

У рамках конференції було проведено три сесії. Першу сесію присвятили обговеренню застосування Кодексу України з процедур банкрутства.

Шляхи становлення та розвитку Інституту банкрутства в Україні та актуальні на сьогоднішній день питання, що виникають при застосуванні законодавства розглянув суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Cуду Володимир Погребняк.

Сергій Жуков, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, висвітлив судову практику та перспективи розвитку субсидіарної відповідальності за доведення до банкрутства.

Особливу увагу практичним аспектами застосування Кодексу з процедур банкрутства при розгляді справ у суді приділила Анжеліка Савченко, суддя Господарського суду Харківської області.

Проблемні питання, пов'язані із перебування майнв банкрута на непідконтрольній території України, та спору про право в контексті відкриття провадження у справі про банкрутство розглянула Олена Фонова, суддя Господарського суду Луганської області.

Другу сесію присвятили обговоренню корпоративного банкрутства та банкрутству державних підприємств. Лектори разом із присутніми розглянули необхідність удосконалення КУзПБ для забезпечення належного функціонування та приватизації підприємств, які перебувають в управлінні Фонду державного майна України, також зупинилася на особливостях банкрутства державних підприємств.

На завершальному блоці конференції висвітлили актуальну тему неплатоспроможності фізичних осіб: проблемні питання розгляду справ про банкрутство фізичних осіб, міжнародним стандартам у цій сфері та роль арбітражного керуючого у процедурі відновлення платоспроможності фізичних осіб.

Підбиваючи підсумки роботи, організатори подякували всім, хто долучився до обговорення актуальних питань, поділився першим практичним досвідом застосування нового Кодексу та пропозиціями щодо вдосконалення.

Матеріали доповідей доступні на офіційному сайті суду.