flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Порядок взаємодії господарського суду Харківської області із представниками засобів масової інформації та питань проведення фотозйомки, відео- та аудіозапису судових засідань, трансляції з залів судового засідання


1. Взаємодія господарського суду Харківської області (далі – Суду) із представниками вітчизняних та зарубіжних засобів масової інформації (далі - ЗМІ) здійснюється відповідно до Конституції України, ЦПК України, КПК України, законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про інформацію», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»,  «Про телебачення і радіомовлення» та  «Про інформаційні агентства».

 

2. Організація роботи із взаємодії Суду зі ЗМІ здійснюється прес-секретарем або особою, уповноваженою виконувати його обов’язки.

 

3. Доступ представників ЗМІ до приміщення суду та судових залів, де відкрито слухаються справи, здійснюється на загальних підставах.

 

4. Представники ЗМІ не можуть бути обмеженими в доступі до приміщення суду або його залів на тій підставі, що вони не є учасниками процесу, не мають відношення до конкретної справи, що розглядається в суді.

 

5. Задля зручності та уникнення можливих непорозумінь представники ЗМІ мають приходити на заходи, проведення яких заплановано в суді, завчасно (не пізніше, ніж за 15 хвилин до початку), маючи при собі документ, який засвідчує особу.  

 

6. Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

 

7. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу судді в провадженні якого перебуває справа. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Для здійснення трансляції судового засідання необхідно звернутися з відповідним клопотанням із відповідним клопотанням на судді в провадженні якого перебуває справа.

 

8. Представники ЗМІ, присутні на судовому засіданні, мають дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні та вимог процесуального законодавства України. Порушення вищезазначених вимог (прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні) тягне за собою відповідальність, установлену законом.

 

9. Акредитація представників ЗМІ на офіційні заходи Суду (окрім судових засідань) здійснюється на кожен захід окремо шляхом складання прес-секретарем Суду відповідних списків.

 

10. Списки представників ЗМІ, які висловили бажання бути присутніми на відповідному заході, складаються на основі телефонних, письмових, надісланих електронною поштою заявок із зазначенням імен та прізвищ представників ЗМІ, які вони представляють, і в часових межах, визначених у прес-анонсі.

 

11. Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Суд (прес-конференції, брифінги, зустрічі зі студентами тощо) відбувається шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Суду прес-анонсів та/або розсилання їх на електронні адреси ЗМІ.

 

12. У разі якщо кількість представників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує наявну кількість місць у приміщенні, акредитація може бути припинена.

 

13. Забезпечення представників ЗМІ інформаційними матеріалами під час заходу, що відбувається, здійснюється прес-секретарем Суду, або особою, уповноваженою виконувати його обов’язки.

 

14. Висвітлення діяльності Суду у ЗМІ відбувається також шляхом розсилання повідомлень прес-служби у друковані та електронні ЗМІ, на радіо та телебачення.